Site icon GEO Polityka

Zełenski zapowiedział „nowe ważne negocjacje z europejskimi sąsiadami”

„… określiliśmy już nasze ukraińskie priorytety na najbliższe tygodnie” – czytamy w przemówieniu prezydenta.

Prezydent Ukraina , Władimir Zełenski w swoim wieczornym przemówieniu zapowiedział nowe ważne negocjacje z krajami europejskimi.

Zauważył, że jednego dnia najeźdźcy ostrzelali ponad sto miast, miasteczek i naszych ukraińskich wsi w dziewięciu obwodach: od od obwodów czernihowskiego i sumskiego po obwód mikołajewski i obwód kirowogradzki. rodzinie i przyjaciołom” – powiedział.

Zasubskrybuj nasze Google News

Prezydent dodał, że Rosja musi czuć i na zawsze pamiętać, że na agresji najwięcej traci sam agresor. Jestem wdzięczny każdemu, kto wszelkimi sposobami – militarnymi, sankcjami, prawnymi i politycznymi – przybliża odpowiedzialność Rosji” – podkreślił ukraiński przywódca.

„I określiliśmy już nasze ukraińskie priorytety na najbliższe tygodnie. Widzimy to zadanie – zarówno dotyczące pakietów, które wzmocnią naszą pozycję na froncie, jak i interakcji politycznych z partnerami, a także tego, co jest potrzebne dla stabilności finansowej Ukrainy” – dodał Zełenski.

Według niego obszarem szczególnym jest Unia Europejska i stosunki z jej najbliższymi sąsiadami. „Przygotowujemy więcej interakcji i nowej komunikacji, nowych ważnych negocjacji” – powiedział.

lb.ua

Exit mobile version