Site icon GEO Polityka

Uderzenia układu wspomagania kierownicy na tyłach Rosji przerażają partnerów zachodnich, którzy boją się odwetowego ataku nuklearnego ze strony Federacji Rosyjskiej, – Financial Times

Budanow obiecuje w dalszym ciągu działać za rosyjskimi liniami i sabotować „maszynę wojenną Putina”.

W wywiadzie dla Financial Times szef Zarządu Wywiadu Ogólnego Kirill Budanov mówił o pracy głęboko za liniami wroga. Takie ostre działania ukraińskiego wywiadu czasami przerażają zachodnich partnerów, którzy obawiają się rosyjskiej reakcji nuklearnej. Jednak szef GUR obiecuje w dalszym ciągu działać za rosyjskimi liniami i sabotować „maszynę wojenną Putina”.

W najnowszych wyczynach swojego departamentu w tym tygodniu wystrzelił drony szturmowe aż do Petersburga i ropę naftową składowiska w obwodzie briańskim.

W publikacji zauważono, że bezczelna taktyka przeraża zachodnich partnerów Ukrainy, gdyż niektórzy obawiają się, że sprowokuje to brutalną, a być może nawet nuklearną reakcję Putina.

Szef wywiadu pozostaje niewzruszony takimi obawami i obiecuje kontynuować działania w głębi Rosji w celu sabotowania machiny wojennej Putina.

„Nie przewidujemy dramatycznych zmian w najbliższej przyszłości. Wszyscy co zrobiliśmy, i będziemy to robić nadal” – powiedział Budanow.

Budanow wie, że będzie to rok próby dla Ukrainy, która od ponad dziesięciu lat jest w stanie wojny z Rosją.

„Mówienie, że wszystko jest w porządku, to nieprawda. Twierdzenie, że jest katastrofa, również nie jest prawdą” – Budanow odpowiedział na pytanie o kontrofensywę.

Jest pewny siebie że Ukrainie nadal uda się zatrzymać Putina, który już udowodnił, że „cała legenda o potędze [Rosja] to „bańka mydlana”.

lb.ua

Exit mobile version