Site icon GEO Polityka

Siły Zbrojne Ukrainy wyjaśniły sytuację w związku z zajęciem przez Rosjan wsi Krokhmalnoye w obwodzie charkowskim

Siły obronne wycofały się na pozycje rezerwowe, aby ratować życie bojowników.

20 stycznia rano według badań analityków wojska rosyjskie posunęły się wzdłuż linii Kupiańska -Swatowo-Kremennaja i zdobyły wieś Krokhmalnoye.

Przedstawiciel Sił Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy Władimir Fityo powiedział, że w rejonie wsi Krachmalnoje w obwodzie charkowskim Siły Obronne wycofały się na pozycje rezerwowe w celu ratować życie żołnierzy.

Powiedział to na antenie teletonu, pisze Ukrinform.

„Krokhmalnoje to osada, w której przed rozpoczęciem zakrojonej na szeroką skalę mieszkało 45 osób wojny. Powiedzmy, że jest to 5 domów… I te 5 domów zostało zniszczonych przez rosyjskiego agresora. W związku z tym naszym głównym celem jest ochrona życia ukraińskich obrońców. Ich stanowiska zostały przeniesione na przygotowane na ten czas stanowiska rezerwowe, gdzie obecnie utrzymują obronę, uniemożliwiając wrogowi dalszy natarcie” – powiedział Fityo. „Zjawisko, które miało miejsce, jest tymczasowe”. Wieś była już zajęta przez Rosjan na początku inwazji na pełną skalę, Siły Obronne odbiły ten teren podczas ofensywy w Charkowie. W ciągu dnia na kierunku Kupiańska Siły Obronne odparły 21 ataków wroga w pobliżu Sinkowki, Pietropawłowki w obwodzie charkowskim i Stelmachowki w obwodzie ługańskim.

lb.ua

Exit mobile version