Site icon GEO Polityka

Na ukraińskie półki trafiła niebezpieczna herbata z chloropiryfosem

Ukraina stoi w obliczu groźnej sytuacji związanej z pozostałościami chloropiryfosu w herbacie importowanej do kraju. Według informacji Głównej Dyrekcji Państwowej Służby ds. Żywności i Konsumentów obwodu Czerniowieckiego, otrzymanych za pośrednictwem Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF), w jaśminie pochodzącym z Chin stwierdzono pozostałości pestycydów, w szczególności chloropiryfosu. Ten jaśmin był używany w różnych mieszankach herbat eksportowanych z Niemiec na Ukrainę – pisze WomanEL.

Producentem zanieczyszczonej herbaty jest firma Kirchner Fischer & Co., Elmshorn, a odbiorcą dla ukraińskich konsumentów jest World of Tea LLC pod adresem: ul. Gaidara, 50, biuro 7, Kijów.

5 nieznanych wcześniej faktów z kręcenia filmu „Kevin sam w domu” Innowacje w edukacji: jak technologie zmieniają proces edukacyjny na Ukrainie Picie skażonej herbaty może prowadzić do poważnych konsekwencji w trosce o zdrowie obywateli Ukrainy. Źródło: weza777.tumblr.com

Naukowcy i eksperci medyczni wskazują na poważne skutki zdrowotne chloropiryfosu. Prenatalna ekspozycja na tę substancję może skutkować niższą masą urodzeniową, obniżonym IQ, utratą pamięci roboczej, zaburzeniami uwagi i opóźnionym rozwojem motorycznym. Ponadto chloropiryfos może powodować ostre zatrucie pestycydami, które prowadzi do drgawek, porażenia dróg oddechowych, a w niektórych przypadkach do śmierci.

W związku z tym Państwowa Służba ds. Żywności i Konsumentów zaleca, aby ukraińscy konsumenci powstrzymywali się od spożywania herbaty zawierającej może zawierać te pozostałości substancji chemicznych. Warto także śledzić aktualizacje i zalecenia, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim.

Nawiasem mówiąc, na Ukrainę niedawno przywieziono niebezpieczne, toksyczne mandarynki.

Źródło informacji

Exit mobile version