Site icon GEO Polityka

Dlaczego rachunek za ogrzewanie wzrósł prawie dwukrotnie: wyjaśnienie eksperta

Twitter LinkedIn VK

Taką informację przekazała firma Napensii, podaje URA-Inform.  

Część Ukraińców, którzy otrzymali  opłaty za ogrzewanie w styczniu 2024 roku, zauważyli, że należność była 2 razy wyższa niż zwykle.  Taryfy nie powinny jednak ulec zmianie przynajmniej do końca sezonu grzewczego (tj. do 15 kwietnia).

Przewodniczący Związku Odbiorców Usług Komunalnych Oleg Popenko wyjaśnił to  że w w domach bez liczników koszt ogrzewania obliczany jest na podstawie obciążenia cieplnego, rzeczywistej liczby godzin dostarczania ciepła i średniej miesięcznej temperatury zewnętrznej. W tym przypadku koszt ogrzewania zależy w dużej mierze od temperatury na zewnątrz.

&Gdy średnio w dwupokojowym mieszkaniu z powierzchnia 60 metrów kwadratowych. m przy temperaturze 0 stopni ludzie płacą około 1400-1600 UAH, a jeśli weźmiemy chłodną pogodę -5°-10, wówczas płatność może wynieść nawet 2500 UAH miesięcznie. Ty i ja płacimy za gigakalorie: ile zużyliśmy, tyle płacimy &, " – podkreślił analityk.

Przypomnijmy, że już wcześniej informowaliśmy, że Ukraińcy mogą samodzielnie obliczyć wysokość swojej przyszłej emerytury: jak to zrobić.

Źródło informacji

Exit mobile version