Oddziały lądowe potrzebują wsparcia powietrznego.
Przedstawiciel ukraińskich sił powietrznych Jurij Ignat podczas wywiadu. w publikacji „Fokus” zauważył, że Ukraina ma narzędzie, dzięki któremu zakończy wojnę. A to narzędzie jest zaawansowaną technologicznie bronią dalekiego zasięgu.
“Nie możemy walczyć z armią, która ma przewagę liczebną i technologiczną. Musimy zdobyć od naszych partnerów narzędzie, aby zakończyć wojnę. A to narzędzie jest zaawansowaną technologicznie bronią dalekiego zasięgu. Na przykład ATACMS. Czekamy za decyzję rządu niemieckiego w sprawie Byka.” Jest StormShadow, więc konieczne jest, aby rakiety brytyjskie i francuskie dołączyły do rakiet niemieckich.Ważne jest, abyśmy mieli liczebność, aby skuteczniej uderzać wroga. Wtedy będzie to poważna pomoc dla naszych braci z Wojsk Lądowych Rozumiemy warunki, w jakich walczą teraz na froncie. Pogoda na zewnątrz w tylnych regionach jest zła, więc warunki tam stają się trudne. Artyleria strzela, lotnictwo strzela, a nad głowami latają drony, by cię zniszczyć. To niezwykle ciężka praca” – zauważa Ignat. Wykonywanie rotacji jest niezwykle ważne, bo w takich warunkach jest trudne.
„Dlatego bardzo ważne jest wsparcie powietrzne, zwłaszcza to, o którym rozmawialiśmy – obejmuje ono uderzanie w odległe podejścia w celu ograniczenia dostaw amunicji wroga i logistykę” – podkreśla Jurij Ignat.
- B W Bundestagu odbyło się głosowanie w sprawie dostarczenia Ukrainie rakiet dalekiego zasięgu Taurus. Wielu niemieckich polityków, w tym z partii opozycyjnej, nalegało na dostarczenie Ukrainie rakiet. Jednak po długich dyskusjach niemieccy posłowie nie przegłosowali imiennego głosowania.
- Nieudane głosowanie w Bundestagu w sprawie przekazania Ukrainie rakiet Taurus dotyczyło odrębnego projektu ustawy opozycji, który chciała ona poddać pod rozpatrzenie głosować bez zgody innych osób.
- W październiku ubiegłego roku ukraińskie wojsko po raz pierwszy użyło niedawno dostarczonych amerykańskich rakiet dalekiego zasięgu ATACMS przeciwko Rosji.
< li>Stany Zjednoczone przełożyły na 2024 rok dostawę na Ukrainę dużej partii lądowych bomb rakietowych GLSDB o małej średnicy, przystosowanych do rażenia z odległości około 160 km .