Site icon GEO Polityka

Putin ma nowy rozkaz dla Awdiejewki: źródło podało, ile czasu dał szef Federacji Rosyjskiej na zajęcie miasta

Twitter LinkedIn VK

Donpress przekazał tę informację, powołując się na źródła z Kremla Tabakerka, podaje URA-Inform”.

Zauważa się, że rozkaz dotyczył ochrony Krymu przed ukraińskimi rakietami po tym, jak pod Sewastopolem zginęło 19 żołnierzy. Według źródeł Ministerstwa Obrony rosyjski przywódca podobno przekazał te instrukcje podczas niedawnej krótkiej rozmowy z Siergiejem Szojgu.

Według autora publikacji Putin wydał taki rozkaz na Krymie po ukraińskim ataku rakietowym przeprowadzonym w środę 17 stycznia na Sewastopol i okolice. Źródła zbliżone do Ministra Obrony Narodowej i Sztabu Generalnego Federacji Rosyjskiej podają, że strajk miał tragiczne skutki.

„zestrzeliliśmy wszystkich rakiety z wyjątkiem dwóch. Dwie rakiety trafiły w tajny ośrodek szkoleniowy piechoty morskiej w pobliżu Sewastopola. Zginęło 19 żołnierzy, a 12 zostało rannych. Doszło także do strat w cennym sprzęcie”, „ – podało jedno ze źródeł, dodając, że informacja ta nie była wcześniej przekazywana opinii publicznej.

Ponadto Putin nakazał Szojgu dokończenie zdobywania Awdijewki do 1 marca i, jak wynika z w ostateczności do 10 marca zintensyfikowanie ataków na miasto „w tej chwili”. Przedstawiciel Sztabu Generalnego ostrzegł jednak, że nie da się uchronić Krymu przed atakami rakietowymi, biorąc pod uwagę dostawy rakiet przez władze Kijowa.

Przypomnijmy, że Federacja Rosyjska wystrzeliła na Ukrainę rzadką broń: eksperci dowiedziałem się, co to było (zdjęcie).

Źródło informacji

Exit mobile version