Site icon GEO Polityka

Podejrzenie zgłoszono dealerom, którzy za pośrednictwem Telegramu sprzedawali fałszywe dokumenty

Grupa przestępcza działała na terenie pięciu obwodów: Winnicy, Odessy, Lwowa, Doniecka i Charkowa.

Wiadomości sfałszowane dokumenty

Winniccy śledczy Policja przekazała podejrzenia dwóm organizatorom i pięciu członkom organizacji przestępczej, którzy produkowali fałszywe dokumenty i sprzedawali je na terenie pięciu obwodów Ukrainy.

Jak podaje Policja Krajowa, organizację przestępczą założyło i kierowało latem 2023 r. dwóch mieszkańców obwodu odeskiego.

Członkowie organizacji przedstawili ponad 3,8 tys. fałszywych dokumentów, wydawane przez departamenty Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Wśród podróbek, które można było kupić u dealerów, znajdują się prawa jazdy i dowody rejestracyjne pojazdów, zezwolenia na pobyt stały, zaświadczenia o ukończeniu szkoły nauki jazdy, paszport obywatela Ukrainy.

Dealerzy działali na terytoriach pięciu obwodów:Winnicy, Odessy, Lwowa, Doniecka i Charkowa, a gotowe zamówienia wysyłano pocztą.

Aby „promować firmę”, napastnicy utworzyli nawet stronę internetową zawierającą link do komunikatora Telegram, za pośrednictwem którego przyjmowali zamówienia.

W czasie zatrzymania członków grupy funkcjonariusze organów ścigania przeprowadzili jednocześnie 35 autoryzowanych przeszukań w pięciu obwodach Ukrainy. Podczas wydarzeń duża ilość wyprodukowanych już dokumentów i blankietów do przyszłych zamówień, pieczęci ze śladami fałszerstw pochodzących z instytucji publicznych i prywatnych, w tym z jednego z ośrodków obsługi MSW, prawie 90 000 dolarów amerykańskich oraz sprzęt używany do produkcji skonfiskowano podróbki.

<

Biznesmeni zarobił prawie 6,5 mln hrywien na wytwarzaniu fałszywych dokumentów

W trakcie śledztwa ustalono, że dochody podejrzanych wynosiły prawie 6,5 mln hrywien. Członkowie grupy zalegalizowali je m.in. za sprawą kryptogamistów.

p>

Śledztwo przedprocesowe trwa. Podejrzanym grozi do dwunastu lat więzienia z konfiskatą mienia.

lb.ua

Exit mobile version