Site icon GEO Polityka

Federacja Rosyjska stoi o krok od przełomu technologicznego, co stanie się poważnym wyzwaniem dla Ukrainy

Twitter LinkedIn VK

Informację tę podał TG „Rzecznik Praw”, donosi URA-Inform.  

Według niej Rosjanie zaczęli już stosować automatyczne naprowadzanie w dronach FPV. Jednocześnie Berlin zauważył, że nasza broń elektroniczna nie radzi sobie z ich najnowszymi dronami.

„Rola operatora została zredukowana do minimum. To jeszcze nie jest sztuczna inteligencja, to jest wizja komputerowa. Jest to automatyczne pozyskiwanie celu, czyli urządzenie staje się coraz bardziej autonomiczne. Tradycyjne środki walki elektronicznej, którymi jeszcze nie nasyciliśmy frontu, stają się nieskuteczne” – stwierdziła.

Ponadto podkreśliła, że ​​jeśli Federacja Rosyjska wprowadzi takie drony do masowej produkcji , stanie się Ukrainą, jest poważnym wyzwaniem, ponieważ w tym przypadku sytuacji nie da się naprawić poprzez zwykłe zwiększenie liczby dronów.

&171; Pytanie brzmi: jakość. Co innego, gdy operator wychodzi z tym dronem FPV, to się zacina, to wszystko dzieje się w trybie ręcznym, tacy operatorzy są ciągle obrzucani ogniem… Zupełnie inna historia, gdy operator naciśnie przycisk, na polowanie wystartuje dron lub rój dronów, który będzie miał algorytm: pierwsze 5 km —; to jest nasza technologia, a potem — wszystkie poruszające się obiekty muszą zostać rozbite i zniszczone. – podsumowała Berlinskaja.

 Przypominamy, że już wcześniej pojawiały się doniesienia o nasilaniu się walk na froncie: analitycy przewidywali działania Rosjan w najbliższej przyszłości.

Źródło informacji

Exit mobile version