Site icon GEO Polityka

Co oznacza odmowa Bundestagu wobec Byka: Czerniów wyjaśnił sytuację

Twitter LinkedIn VK

Egor Czerniew przekazał tę informację, podaje URA-Inform.  

Wiceprzewodniczący Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego Jegor Czerniew skomentował brak głosowania niemieckiego parlamentu w sprawie dostarczenia Ukrainie rakiet Taurus.

'Właśnie skontaktowałem się z przyjaciółmi z Bundestagu w sprawie wiadomości, że niemiecki parlament rzekomo odmówił przekazania nam rakiet Taurus. Wszystko okazało się prostsze ", " poinformował.

Poseł ludowy wyjaśnił, że wczoraj Bundestag rozpatrywał odrębny projekt ustawy zaproponowany przez opozycję, który starała się uchwalić bez uprzedniego porozumienia z innymi frakcjami.

Jednocześnie Czerniew wskazał, że projekt został odrzucony nie ze względu na wartość merytoryczną, ale ze względu na naruszenie procedur i próby wykorzystania go do celów PR partyjnego.

Z tego powodu plan złożenia wspólny projekt ustawy wszystkich frakcji do Bundestagu pozostaje w mocy. Według Czerniewa głosowanie w sprawie przekazania Ukrainie rakiet dalekiego zasięgu odbędzie się najprawdopodobniej przed 22 lutego.

Przypominamy, że już wcześniej informowano, czy istnieje zagrożenie atakiem na NATO: Litwa oceniła możliwości Federacji Rosyjskiej.

Źródło informacji

Exit mobile version