Site icon GEO Polityka

W nocy Rosjanie zaatakowali Ukrainę z 33 zamachowcami-samobójcami. Siły obrony powietrznej zestrzeliły 22

Kilka kolejnych dronów nie dotarło do celów.

In Ukraina 33 szturmowymi UAV typu Shahed-136/131 z obwodu primorsko-achtarskiego i kurskiego w Federacji Rosyjskiej, a także uderzyła dwoma przeciwlotniczymi rakietami kierowanymi S-300 z obwodu Biełgorod w Charkowie regionie.

W sprawie tej wiadomości od Dowództwa Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Główne kierunki ataku to południe i północ. Siły i środki Sił Powietrznych i Sił Zbrojnych Ukrainy Siły Obronne Ukrainy zniszczyły 22 bezzałogowe statki powietrzne wroga. Kilka kolejnych dronów nie dotarło do celów” – czytamy w komunikacie.

/p>

W odparcie ataku zaangażowane były jednostki rakiet przeciwlotniczych i mobilne grupy ognia, elektroniczny sprzęt bojowy. atak powietrzny.

Obrona powietrzna działała w obwodach sumskim, mikołajewskim, chersońskim, dniepropietrowskim, kirowogradzkim i chmielnickim.

>

Jak informowaliśmy, w ciągu ostatnich 24 godzin miało miejsce 78 starć wojskowych z przodu. W sumie wróg przeprowadził 9 rakiet i 128 nalotów, przeprowadził 77 ataków z wielu systemów rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione. Rosyjskie ataki terrorystyczne niestety spowodowały ofiary wśród ludności cywilnej. Budynki mieszkalne i inna infrastruktura cywilna zostały zniszczone i uszkodzone.

lb.ua

Exit mobile version