Site icon GEO Polityka

Jak długo ukraińskie siły zbrojne wytrzymają walkę z Federacją Rosyjską bez amerykańskiej broni: Kirby podał smutną prognozę

Twitter LinkedIn VK

Taką informację przekazał kanał telegramu „Country Politics”, podaje „URA-Inform”.

Na początku Kirby zauważył, że Ukraina w obliczu braku wsparcia ze strony Stanów Zjednoczonych jest na skraju wyczerpania niektórych rodzajów broni, podczas gdy reszta Sił Zbrojnych Ukrainy ma wystarczające zasoby bronić kraju jedynie przez okres 2-3 miesięcy przed możliwą agresją armii rosyjskiej.

Kirby podkreślił, że zaprzestanie pomocy wojskowej ze strony Stanów Zjednoczonych ma poważny wpływ na strategiczne decyzje innych krajów państw zachodnich, zmuszając je do podjęcia podobnych działań.

Ponadto zauważył, że sytuacja ta budzi obawy i wpływa na decyzje innych krajów zachodnich, które zaczynają dostosowywać swoje podejście do wspierania Ukrainy w obliczu ograniczone dostawy sprzętu wojskowego.

Warto zauważyć, że takie zmiany mogłyby wywrzeć dodatkową presję na zdolności obronne Ukrainy i zwiększyć jej podatność na potencjalną agresję Kremla.

Pamiętajcie, to był dopiero początek – oficer Sił Zbrojnych Ukrainy przestrzegł, czy Federacja Rosyjska ponownie pojedzie do Kijowa.

Źródło informacji

Exit mobile version