Site icon GEO Polityka

Zełenski zaczął mówić o zamrożeniu wojny: prezydent przestrzegł Zachód, do czego to doprowadzi

Twitter LinkedIn VK

Informację tę podał Dialogue.UA, podaje URA-Inform.

Zamrożenie wojny przez Rosję przeciwko Ukrainie, zdaniem Zełenskiego, nieuchronnie doprowadzi do wzrostu rozlewu krwi. Przywódca Ukrainy podkreślił, że tylko sprawiedliwy pokój może całkowicie zakończyć ten konflikt.

Oświadczenie padło 16 stycznia podczas przemówienia Zełenskiego na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Davos. Prezydent Ukrainy kategorycznie wypowiadał się przeciwko zamrożeniu wojny i wspominał nieudaną próbę realizacji tego scenariusza w Donbasie w 2014 roku.

Zełenski podkreślił, że Federacja Rosyjska pod przewodnictwem dyktatora Władimira Putina nie jest usatysfakcjonowana zamrożony konflikt, a 8 lat później rozpętał wojnę na pełną skalę z Ukrainą.

Prezydent podkreślił kluczowe znaczenie nadchodzącego roku i wyraził wątpliwości, czy zamrożenie konfliktu doprowadzi do jego zakończenia. Zełenski powiedział, że zamrożone konflikty zwykle wybuchają na nowo i podkreślił potrzebę ochrony Ukrainy i jej obywateli przed agresją.

Wyraził pewność, że Ukraina jest zdolna do obrony i pokonania agresora, co skutecznie wykazała w przeszłości.

Zełenski zauważył także, że przed rosyjską inwazją partnerzy zachodni wzywali Ukrainę do unikania eskalacji konfliktu z Rosją. Jednak ta strategia nie tylko nie zadziałała, ale przyniosła Ukrainie poważne straty.

Przypomnijmy, że człowiek z TCC wychwalał Putina i groził oddaniem swojego stanowiska Siłom Zbrojnym Ukrainy: jak się zachował ukarany.

Źródło informacji

Exit mobile version