Site icon GEO Polityka

Ukraina może rozpocząć proces przystępowania do NATO przed zakończeniem wojny – Duda

Ukraina nie może zostać członkiem NATO w godzinie wojny, w przeciwnym razie jest winna odrzucając wniosek przed zawarciem Sojuszu, w który wszczął się proces.

Oświadczył to Prezydent RP Andrzej Duda, podaje RBC-Ukraina z oświadczenia Polskiego Radia.

“Ukraina jest winny odrzucenia wniosku do NATO, co zakłóciłoby ten proces. „To niezwykle ważne dla morale mieszkańców Ukrainy” – powiedział na konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Davos.

< p>Jego zdaniem w czasie wojny nie można tam wejść, a raczej żąda się rozpoczęcia procesu negocjacji żywności w parlamentach państw członkowskich NATO.

Polska, podobnie jak inne kraje w NATO Zachodu, wezwał do dalszego wsparcia Ukrainy. Prezydent RP stwierdził, że to jest klucz do bezpieczeństwa żywności w Europie. „Jeśli Rosja wygra tę wojnę, będzie kontynuować swoją agresywną politykę, a jeśli będzie kontynuować swoją agresywną politykę, to praktycznie oczywiste jest, że w wyniku rosyjskiej agresji ponownie zaatakuje i stłumi krwawą wojnę.”

Duda zaczął także śpiewać Zełenskiego przed wizytą premiera Donalda Tuska w Kijowie, aby Ukraina mogła mieć spokój ducha, wspierając jednocześnie Polskę.

Exit mobile version