Tsurenko miał kłopoty na Australian Open: Białorusin będzie kolejnym skandalicznym super-miłym

Ukraińska tenisistka Lesja Tsurenko pokonała Hiszpankę Rebekę Masarową w kolejnej rundzie Open Championship do Australii .

RBC-Ukraina informuje o wynikach meczu.

Australian Open, 2. runda, kobiety

Tsurenko – Masarova – 2:0 (6:0: 3 , 6:4)

Wykończona Ukrainka wpadła na rywalkę w dwóch setach. Przede wszystkim super dziewczyny zdobywały punkty wyłącznie za wysokie serwisy. Dziś rano, mniej więcej w połowie imprezy, zaczęli wymieniać się przerwami. Tsurenko zwyciężyła jako pierwsza (2:1), dzięki czemu prowadziła 5:3.

Tenisistka nie przyczyniła się do udziału w secie w długiej akcji. W dziewiątym meczu 34-letni Tsurenko poważnie skupił się na trzeciej przerwie. W kolejnej próbie udało jej się zdobyć punkt przy podaniu Masarovej i zdobyć seta.

Na początku kolejnego gema Ukrainka i Hiszpanka zaczęły wymieniać przerwy. Kiedy na korcie doszło do sytuacyjnego remisu (2:2), więc Tsurenko i Masarowa skoncentrowali się na mocnych serwisach. Wydawało się, że set zakończy się przed tie-breakiem. W dziesiątym gemie weteran niespodziewanie łatwo przyjął serwis Masarovej i zakończył mecz.

W kolejnej rundzie Tsurenko zmierzy się z kolejną znakomitą Ariną Sabalenko. Poplecznik białoruskiego dyktatora Łukaszenki pokonała młodą Czeszkę Brendę Frukhvirtovą (6:3, 6:2). Nadchodzący mecz będzie czwartym starciem pomiędzy ukraińskimi i białoruskimi rywalami. Wynik Sabalenko to 2:1.

Przed samym słowem przypomnieliśmy sobie najbardziej kultowe występy ukraińskich tenisistów podczas Australian Open.

Warunki i ważne informacje o wojnie między Rosją a Ukrainą przeczytasz na kanale RBC – Ukraina na Telegramie.