Site icon GEO Polityka

Mężczyzna z TCC pochwalił Putina i zagroził oddaniem swojego stanowiska Siłom Zbrojnym Ukrainy: jak został ukarany

Twitter LinkedIn VK

Taką informację przekazała Tsn, podaje URA-Inform.  

W czerwcu 2023 r. w obwodzie sumskim mężczyzna podczas selekcji do CTK do służby mobilizacyjnej składał oświadczenia wyrażające poparcie dla Federacji Rosyjskiej. w szczególności pochwalił działania Putina i wyraził pewność, że życie w Rosji jest lepsze niż na Ukrainie.

Mężczyzna rzekomo wspierał zajęcie przez Rosję terytoriów ukraińskich i wyrażał zgodę na działania, które doprowadziły do ​​śmierci ludności cywilnej Ukrainy.

‚Prezydent Federacji Rosyjskiej Putin robi wszystko dobrze i całkowicie zgadzam się z jego działaniami, zajęciem terytoriów Ukrainy Ukraina i mord na ludności cywilnej Ukrainy. Lepiej żyć jako część Rosji. Jako przykład Melitopol, w którym po okupacji zaczęło się żyć lepiej niż za czasów Ukrainy”, „ stwierdził podejrzany.

Ponadto oświadczył, że ma zamiar poddać się w przypadku mobilizacji, przekazując wszelkie informacje o rozmieszczeniu Sił Zbrojnych Ukrainy, powołując się na powiązania rodzinne z armią okupacyjną poprzez swojego wuja. Podejrzany w toku śledztwa przyznał się do winy i zawarł ugodę z prokuratorem.

Białopolski Sąd Rejonowy Obwodu Sumskiego wydał wyrok, na mocy którego mężczyzna został skazany na rok w zawieszeniu na podstawie części 1 ustawy Sztuka. 436-2 Kodeksu karnego Ukrainy.

Przypominamy, że już wcześniej informowaliśmy, że rezerwacja i rekompensata finansowa: Ukraińcom zaoferowano wyjątkową szansę.

Źródło informacji

Exit mobile version