Site icon GEO Polityka

Lekarz nazwał „zabójcą” naczyń krwionośnych: jakie popularne danie może wywołać udar

Twitter LinkedIn VK

Medicalanswers zgłosiło tę informację, podaje URA-Inform.  

Doktor Marisa Moore mówiła o niebezpieczeństwach związanych z częstym spożywaniem puree ziemniaczanego. Ekspert zauważył, że popularne danie może stać się „zabójcą”. naczynia krwionośne i serce, podlegające okresowemu występowaniu w diecie człowieka.

&Pruszki ziemniaczane zawierają zazwyczaj duże ilości masła, śmietany, pełnego mleka , śmietana lub ser maślany. W ten sposób zamienia się w „grubą bombę zegarową”. dla Twojego ciała», — – ostrzegł lekarz.

Specjalista wyjaśnił, że u najbardziej zagorzałych miłośników puree może wystąpić wzrost masy blaszek cholesterolowych osadzających się na ściankach tętnic i zatykających ich światło. W rezultacie serce zaczyna pracować znacznie ciężej, aby przepompować krew przez naczynia i dostarczyć tlen do wszystkich narządów.

Taka praca narządów, związana ze stałym obciążeniem, obarczona jest rozwojem poważnych nieprawidłowości — konsekwencją tego procesu może być zawał serca i udar mózgu.

„Jeśli w Twoim organizmie jest już dużo „złych” 187; cholesterol, niektóre produkty spożywcze, a w szczególności popularne tłuczone ziemniaki, mogą pogorszyć sytuację, zagrażając integralności serca i naczyń krwionośnych. Miłośnicy ziemniaków powinni zwrócić uwagę na wypiek, który można podawać z warzywami i niskotłuszczową kwaśną śmietaną, “ specjalistka podzieliła się swoją radą.

Przypomnijmy, że już wcześniej pisano, czy można zachorować przez zamoczenie stóp: lekarze ostrzegali, że nie wszystko jest takie proste.

Źródło informacji

Exit mobile version