Site icon GEO Polityka

Ministerstwo Obrony ogłosiło nowy nabór do Sił Zbrojnych Ukrainy: resort poinformował, że będzie czekać na bezrobotnych

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja jest prezentowana na oficjalnej stronie Ministerstwa Obrony Ukrainy w Telegramie, podaje URA -Inform.

Ta inicjatywa wpisuje się w poprawę systemu rekrutacji do Sił Zbrojnych i została ogłoszona przez służbę prasową Ministerstwa Obrony Ukrainy.

W ramach nowego podejścia, oferty pracy zamieszczane przez jednostki wojskowe na platformie https://defence.robota.ua/, będą od teraz publikowane także na Jednolitym Portalu Pracy https://jobportal.dcz.gov.ua/Państwowych Służb Zatrudnienia.

Zastępca szefa Ministerstwa Obrony Natalia Kałmykowa, dyrektor Państwowego Centrum Zatrudnienia Julia Żowtyak i dyrektor ds. innowacji robota.ua Siergiej Łozko podpisali odpowiedni dokument o współpracy.

Projekt rekrutacyjny dla Ukraińskie Siły Obronne nadal aktywnie się rozwijają. W ciągu dwóch miesięcy jego realizacji wpłynęło od obywateli ponad 40 tysięcy opinii na temat ofert pracy oferowanych na czterech platformach partnerskich.

Przedstawiciel MON podkreślił, że taka współpraca z urzędami pracy ułatwi rekrutację usprawnienie procesu.

Według przedstawiciela departamentu, w kolejnym etapie współpracy w każdym regionie Ukrainy zostaną udostępnione bezrobotnym wolne miejsca pracy, co powinno dodatkowo zwiększyć efektywność systemu rekrutacji.

Przypomnijmy, że musimy zrobić wszystko – na Zachodzie chcą wpłynąć na Chiny, aby powstrzymały Federację Rosyjską.

Źródło informacji

Exit mobile version