Site icon GEO Polityka

Zełenski i jego zespół nigdy nie zgodzą się na zamrożenie konfliktu – Ermak w Davos

„To jest nie do przyjęcia dla ukraińskiego społeczeństwa… Ukraina nie potrzebuje zamrożonych konfliktów” – powiedział szef Kancelarii Prezydenta.

Obecny rząd Ukrainy nie zgodzi się na zamrożenie konfliktu i będzie utrzymywał kurs dalszego wyzwolenia okupowanych terytoriów Ukrainy.

O tym oświadczył szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrij Ermak po wynikach spotkania doradców ds. polityki i bezpieczeństwa w Davos, podczas którego omawiano ukraińską formułę pokojową, pisze Radio Liberty.

„ Ten prezydent i jego zespół nigdy się nie zgodzą i nie zaakceptują zamrożenia konfliktu. Jest to nie do zaakceptowania przez społeczeństwo ukraińskie… Ukraina nie potrzebuje zamrożonych konfliktów” – powiedział.

Ermak dodał, że Ukraina potrzebuje sprawiedliwego świata. „A Ukraina chce w przyszłości zapobiec potencjalnej agresji i wykorzystuje tę szansę” – podkreślił szef Kancelarii Prezydenta.

Subskrybuj nasz kanał na YouTubie

Jest też pewien, że partnerzy Ukrainy nie popychają jej do ustępstw terytorialnych.

„Partnerzy już znają nas i nasze stanowisko i szanują je… Ja uczestniczyłem w prawie wszystkich spotkaniach wysokiego szczebla, w tym przywódców, i nigdy nie słyszałem, aby którykolwiek z naszych partnerów omawiał jakikolwiek kompromis z naszej strony, który byłby dla nas nie do przyjęcia. Łącznie z kwestią Krymu” – podsumował urzędnik.

lb.ua

Exit mobile version