Site icon GEO Polityka

W Rosji jest ich tylko 9, ale nie wszyscy z nich to pracownicy. Ekspert wyjaśnił znaczenie ubóstwa A-50

Siły zbrojne ZSU zdołały wykryć rosyjski lot na podstawie odległego sygnału radarowego Lennyi i kierownictwo A-50, którego zadaniem było prowadzenie rozpoznania i identyfikacja celów uderzeń. Kraj agresora może zabić 9 jednostek A-50, ale nie wszystkie są uzbrojone.

Szczegóły o tych, dla których ważna jest słabość A-50 i dlaczego ta operacja jest wyjątkowa – jak ujawniono w komentarzu RBC-Ukra їна військово – ekspert polityczny grupy „Informacja Przeciw” Oleksandr Kovalenko.

W trakcie przygotowywania materiału dokonano przeglądu: danych władz Sił Obronnych, ekskluzywnego komentarza eksperckiego, kanału telegramowego naczelnego dowódcy ZSU Walerego Załużnego oraz informacji dla Centrum Łączności Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacji.

Co się kryje jest ich tak wiele w Rosji

A-50 – cały lot obserwacji i rozpoznania radarowego dalekiego zasięgu. Jak wyjaśnił ekspert, loty takie wykorzystywane są do prowadzenia działań rozpoznawczych w przestrzeni otwartej. Ponadto A-50 może być używany do namierzania lotnictwa taktycznego i można go modyfikować w celu poprawy charakterystyki działania PPO, zwiększając zdolność namierzania, skupiania, ochrony, a także ograniczania celów w trybie Uciekaj.

“Rosja ma w sumie 9 takich samolotów. Tylko 3 z nich są w rzeczywistości nie do uratowania: jeden z nich jest w trakcie modernizacji, ponieważ nigdy wcześniej nie został ukończony, a pozostałych nie da się uratować, ponieważ nie da się ich naprawić” – Rozpow Widziałem Kovalenkę .

< p>W ten sposób, jak twierdzi ekspert, Rosja ma 6 takich pilotów myśliwców, ale od nich zależy zdobycie pożywienia.

“Ponieważ na Białorusi jeden z samolotów A-50 został trafiony przez drona i został ewakuowany z Republiki Białoruś. Kadłub samolotu, jak i sam system rozpoznawczy “Jmil” nie uległy uszkodzeniu. A dziś w Rosji tak jest jest mało prawdopodobne, aby można było ożywić takie składane systemy. I w zasadzie informacje o tych, które podczas naprawy nie były dostępne do naprawy” – domyśla się Kovalenko, dodając, że ważne jest, aby na rysunku było maksymalnie 5 lotów A-50 nagrane w plenerze.

Uwaga. Pod koniec 2023 roku dowiedziała się o zniszczeniu samolotu A-50 przez drony na lotnisku w Maczuliczach pod Białorusią. Później polecimy do Taganrogu na naprawę.

Dlaczego niskiej jakości A-50 jest ważniejszy

Ekspert wyjaśnia, że ​​Rosja nie może od razu produkować takich samolotów.

“Samo wino jest dość drogie, kosztuje co najmniej 400 milionów dolarów. Co więcej, ze względu na to, że A-50 nie pęka łatwo, a skórki z nich są wyjątkowe, to czyni je jeszcze droższym dla Rosjan ” – podkreśla Kowalenko.

Innymi słowy, takie marnotrawstwo dla Federacji Rosyjskiej oznacza znacznie mniejsze prawdopodobieństwo prowadzenia przez nią działalności poszukiwawczej na rozległym obszarze Ukrainy.

„Do czasu pojawienia się ukraińskiego lotnictwa taktycznego na otwartej przestrzeni nie tylko będą mieli mniej informacji, ale też nie będą mogli patrolować swoich lotów lotnictwa taktycznego i poza Sobi PPO” – jak Kowalenko.

Ekspert nazywa biedę A-50, ponieważ jest wystarczająco chora, poważna, droga i reputacja są marnowane dla kraju agresora.

“Ponieważ w tym samym czasie A-50 został uszkodzony przez Ił-22. I faktycznie jest to wyjątkowy spadek w światowej historii wojen i konfliktów, jeśli jednocześnie dwa lata takiego poziomu, takiej funkcjonalności jest dostępny lub jest uszkodzony Nie. To wyjątkowy epizod. Nigdy w historii czegoś takiego nie było. To się nie wydarzyło” – podkreśla Kovalenko.

Kolejna strata dla Rosji

Kiedy zdobywają szacunek w społeczeństwie Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacji, jednocześnie kolejne marnotrawstwo lub uszkodzenie A-50. Jak już wspomnieliśmy, jak dobrze białoruscy partyzanci przeprowadzili taki lot na lotnisku w Maczuliczach.

Jeszcze wczoraj taki lot zaczął umierać. Zokrema, ekspert Kovalenko również widział to samo w Rosji, że do tej pory nie było żadnych incydentów z rosyjskim A-50. Od tego czasu było już coraz lepiej.

Centrum Komunikacji Strategicznej twierdzi, że A-50 to bardzo złożona i specyficzna technologia. Według Centrum w rosyjskim arsenale jest ich aż 20 sztuk.

Zauważyli także, że Ił-22M11 to punkt kontroli kradzieży, który działał jednocześnie z A-50 podczas wrogiego powietrza ataki na Ukrainę n , to jest strata takiego przyjaciela przez Rosję w godzinie wojny. Fragmenty pierwszego takiego samolotu zostały trafione przez myśliwców kompanii rakietowej obrony powietrznej Wagner tuż przed śmiercią Jewgena Prigożyna, co jest oznaką minionego losu.

Należy pamiętać, że redukcja i wydajność tych pilotów to wielki sukces Sił Obronnych Ukrainy, który ułatwi walkę z agresją wroga na świecie.

Redukcja samolotów A-50 i A-50 Ił-22: jak to się stało

Zgadnij co, 14-go późnym wieczorem RBC-Ukraina poinformowała, że ​​Siły Obronne otrzymały informację o zestrzeleniu przez rosyjskie siły powietrzne rosyjskiego samolotu A-50 i klęsce Ił-22M11 (numer ogonowy 75106).

Gdy pojawił się widok Dżerela, A-50 został zestrzelony natychmiast po ataku na Czerguwannię w rejonie Kyrylówki około 21:10–21:15 14-tego. A-50 został wykryty na radarach i otrzymał dowody z lotnictwa taktycznego, a później pilot pilota Su-30 PKS RF wykrył okupację i katastrofę zdemontowanego uszkodzonego statku.

Litak Ił-2 2M11 był zbudowany w Cherguvannya na obszarze Striłkowoe, a do końca XXI roku XIV wieku zakończy się ochrona wybrzeża Morza Azowskiego. Po ataku, o którym RBC-Ukraina dowiedziała się z korka radiowego, pilot Ił-22M poprosił kontrolera lotniska w Anapie o wezwanie Smugi Szwidki i Pożeżnikowa.

Już dzisiaj informację o utracie rosyjskiego samolotu radarowego A-50 i punktu kontrolnego Ił-22 potwierdził naczelny dowódca ZSU Walerij Załużny. Nazwał to cudownie zaplanowaną operacją w obwodzie azowskim.

Ponadto zniszczenie A-50 potwierdził Kiriło Budanow, szef Głównego Zarządu Wywiadu Obwodu Moskiewskiego. Bez wchodzenia w szczegóły.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version