Site icon GEO Polityka

Rząd USA zestrzelił rakietę, którą Houthi wystrzelili w kierunku amerykańskiego niszczyciela na Morzu Czerwonym

Rząd USA zestrzelił rakietę przeciwokrętową wystrzeloną z obszarów bojowników Houthi w Jemenie w bik amerykański niszczyciel, który działa w zalanej części Morza Czerwonego.

RBC-Ukraina informuje o tym w przesłaniu do Centralnego Dowództwa Sił Zbrojnych USA (CENTCOM) na Twitterze .

Dane armii amerykańskiej: Pocisk przeciwokrętowy został wystrzelony z kontrolowanych przez Iran obszarów bojowników Houthi w pobliżu Jemenu w kierunku niszczyciela USS Laboon (DDG 58), który działał na południu część Morza Czerwonego.

“14-tego około godziny 16:45 (po godzinie miesiąca) służby amerykańskie zestrzeliły rakietę w rejonie wybrzeża Khudaydi. Nie ma informacji o ofiarach i nie ma zniszczeń” według źródła CENTCOM.

Na początku tygodnia Houthi skarżyli się, że amerykańskie samoloty latały w pobliżu wietrznych obszarów Jemenu i obszarów przybrzeżnych.

Wygląda na to, że kryzys na Morzu Czerwonym zwiększył obawy związane z wybuchem szerszego konfliktu na bliskim przejściu między Ghazi.

Co dzieje się na Morzu Czerwonym

Pod koniec dnia zmilitaryzowana grupa szyitów-Zajdich, znana również jako jemeńscy Houthi, przeprowadziła ataki na statki cywilne w pobliżu Morza Czerwonego, które mają powiązania z Izem Raylemem. Wszystko wskazuje na to, że będzie to wojna między Izraelem a Hamasem, resztę wspierają bojownicy jemeńscy i Iran.

10 dni temu Huti przeprowadzili jeden z największych ataków w pobliżu Morza Czerwonego w ostatnich miesiącach . Siły wojskowe i morskie Stanów Zjednoczonych zestrzeliły 24 rakiety i UAV wystrzelone z terytorium Jemenu.

Na dzień dzisiejszy Stany Zjednoczone i Wielka Brytania dysponują siłami pancernymi przy wsparciu Australii, Bahrajnu, Kanady i Holandii , z dala od ciężkich ciosów zadanych protestom Houthi na terytorium Jemenu.

Podczas operacji schwytano samolot i statek. Celem ataków były ośrodki obronne i bazy wojskowe bojowników. Trafiono 60 celów w 16 miejscach.

Jednak Huti mogą nadal atakować statki.

Warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Rosją Ukraina czytała na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version