Site icon GEO Polityka

Rosyjscy agenci są aktywni w Europie, pomagają ominąć unijne sankcje, – czeski wywiad

Rosyjskie służby specjalne, tak jak poprzednio, są aktywne w Europie, pomagają ominąć sankcje tej Unii Europejskiej.

O przedstawicielu Służby Przeciwdziałania Złu Czeskiej, Ladizlavie Shtiha, RBC-Ukraina, Międzynarodowym Radiu Praga. Przypomnijmy, że w 2021 roku Czechy wysłały 60 dyplomatów i personelu wojskowego z ambasady rosyjskiej w Prazii.

Ponadto agenci biorą udział w obchodzeniu sankcji UE wobec Rosji. W związku z tym został zatrzymany z działalności „Domu Rosyjskiego” w Prazii, który znajduje się na liście sankcyjnej UE.

Chcąc, aby „Dom Rosyjski” został oficjalnie zamknięty w celu rozbudowy, będzie on w dalszym ciągu organizować wydarzenia zewnętrzne dla społeczności i prowadzić kampanie, począwszy od rekrutacji studentów, aż do rozpoczęcia w Imperium Rosyjskim.

Szpiedzy Rosjan Federacja Krajów Europy

Wcześniej informowaliśmy, że Polska zidentyfikowała winnych członków Pogranicza Szpiguńskiego – 14 obywateli Białorusi, Ukrainy i Rosji. Przygotowywali sabotaż na rzecz Moskwy.

Również norweska policja próbowała złapać rosyjskiego szpiega, który pracował na Uniwersytecie w Tromsø niedaleko Vigadanim. Śledczy ustalili, że podejrzewają, że dokumenty trafiły do ​​obywatela Brazylii, jednak w rzeczywistości jest on agentem rosyjskiego wywiadu.

Terminy i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą czytaj region na stronie Kanał RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version