Site icon GEO Polityka

W ramach programu Yoselya preferencyjne kredyty hipoteczne otrzymało ponad 6,4 tys. rodzin

Na Ukrainie 6411 rodzin otrzymało już preferencyjne kredyty hipoteczne w ramach programu Oselia na kwotę prawie 10 miliardów hrywien. Poinformowało o tym Ministerstwo Gospodarki.

►Przeczytaj stronę Ministerstwa Finansów na Facebook: główne aktualności finansowe

Preferencyjny kredyt hipoteczny

Od początku programu 6411 ukraińskich rodzin zaciągnęło już kredyty na zakup mieszkań na kwotę prawie 10 miliardów hrywien. Jednocześnie ponad 1000 rodzin otrzymało pożyczki na zasadach masowego kredytu hipotecznego, z którego od sierpnia ubiegłego roku mogą korzystać wszyscy Ukraińcy, którzy nie mają własnego domu lub potrzebują poprawy warunków życia.

< p>

Ile wydano w zeszłym tygodniu

W zeszłym tygodniu Ukraińcy otrzymali w ramach programu eOselya 88 pożyczek na kwotę 134 mln hrywien, w tym: pożyczki na 3% otrzymało 55 żołnierzy i sił bezpieczeństwa, 8 nauczycieli, 9 lekarze i 1 naukowiec oraz 15 Ukraińców nieposiadających własnego mieszkania otrzymali pożyczki oprocentowane na 7%.

Najczęściej kredyty zaciągano na zakup mieszkań na rynku wtórnym (66 kredytów) oraz od deweloperów (21). Ponadto 1 Ukrainiec zaciągnął kredyt na zakup mieszkania w budowie.

Gdzie udzielono więcej kredytów

Najwięcej kredytów hipotecznych zaciągnęli mieszkańcy: obwód kijowski – 26, miasto Kijów – 9, obwody odeski i sumski – po 6 oraz obwody chmielnicki, rówieński i winnicki – po 5.

Pamiętajcie

Program „Eoselia” rozpoczął swoją działalność w październiku 2022 roku. Program jest realizowany przez Ministerstwo Gospodarki wspólnie z Ministerstwem Rozwoju Cyfrowego i PJSC Ukrfinzhilye.

Banki partnerskie to: Oschadbank, Privatbank, Ukrgasbank, Globus Bank, Sky Bank, Ukreximbank i Sense Bank.< /p>

minfin.com.ua

Exit mobile version