Ukraina ustanowiła rekord reprezentacji na Australian Open: poinformowała Yastremska i inne osoby

Ukraińskie tenisistki Dayana Yastremska, Julia Starodubtseva i Daria Snigur dostały się na główną scenę sita kwalifikacyjnego Open Championship of Australia.

RBC-Ukraina informuje o tym, podając wyniki walk.

Australian Open, kwalifikacje, finał, kobiety

Jastremska – Joint – 2:1 (6:2, 1:6, 6:4)

Starodubtseva – Knutson – 2:1 (6:4, 1:6, 7:6)

Inglis – Snigur – 1:2 (2:6, 7:5, 3:6)

7 Ukraińców będzie rywalizować w skali 1/64 finał. To najwspanialszy przykład reprezentacji w historii tenisa szynkowego. W grupie zakwalifikowanych kobiet znajdują się Elina Switolina, Angelina Kalinina, Łesia Tsurenko i Marta Kostyuk.

Kwalifikacyjne trio ukraińskich tenisistów w meczach finałowych rozegrało po trzy bramki, aby otrzymać bilety do rundy głównej. Yastremska zerwała z Gospodarką Zmagan Maya Joint. W pierwszym secie Ukrainiec dał Australijczykom tylko dwa gemy, a drugi całkowicie przegrał (1:6). Miałem okazję rozegrać finałowego seta, od którego Yastremska z przerwą zdobyła ostatni punkt w dziesiątym gemie.

Jeszcze bardziej dramatyczny był pojedynek Starodubcewy. Z Czech Gabrieli Knutson spędziła na korcie 3 lata. Dwie pierwsze sieci spełniły pierwszy scenariusz – super dziewczyny wymieniły się zwycięstwami. A osią strony trzeciej jest trzykrotna wymiana wywołań, aż do tie-breaka. I tam ukraińska tenisistka szybko pokonała handicap i z zimną krwią wywalczyła miejsce w debiutanckim majorze.

Nareshti Snigur pokonała inną Australijkę – Madison Inglis. W pierwszym secie Ukrainiec po dwóch przełamach wyszedł na prowadzenie 3:0 i spokojnie zamknął mecz. A ten drugi miał okazję naprawić oś. Przy stanie 5:5 tie-break był nieunikniony, ale Snigur w niekontrolowany sposób straciła serwis. W trzecim meczu młotek został zrehabilitowany – przerwa w pierwszym i dziewiątym gemie zapewniła jej komfortowe zwycięstwo.

Pieredodnyje Switolina i trzech kolejnych Ukraińców zabrali pierwsze super dziewczyny z bazy major. O dostępności kandydatów do kwalifikacji decydują przeciwnicy przez cały rok. Pierwsze mecze finału 1/64 zaplanowano na poniedziałek 14.

Przed zapowiedzią Ukraińska Switolina notowała awans w czołowej 25. rankingów WTA.

W sprawie terminów i ważnych informacje o wojnie między Rosją a Ukrainą można przeczytać na kanałach RBC-Ukraine w Telegramie.