Site icon GEO Polityka

Nie ma wiarygodnych dowodów na to, że zaawansowana broń konwencjonalna, którą USA przekazały Ukrainie, wpadła w niepowołane ręce – Pentagon

Pentagon uważa, że ​​Ukraina skutecznie wykorzystuje broń przekazaną Stanom Zjednoczonym.

, ​​którą USA przekazują

Do chwili obecnej nie ma wiarygodnych dowodów na to, że zaawansowana broń konwencjonalna, którą Stany Zjednoczone przekazały Ukrainie, dostała się w niepowołane ręce.

Mówca Pentagonu Patrick Ryder o tym donosi Europejska Prawda.

„Ale faktem jest, że widzieliśmy, jak Ukraińcy wykorzystują te umiejętności na polu bitwy. Widzimy, że skutecznie je wykorzystują” – podkreślił Ryder.

Zauważył, że Rosja nieustannie stara się szerzyć dezinformację na temat kradzieży amerykańskiej broni na Ukrainie.

Subskrybuj nasze Google Aktualności

Wcześniej z raportu generalnego inspektora Departamentu Obrony USA wynikało, że departament nie był w stanie szybko i w pełni rozliczyć prawie 40 tys. broni. Mówimy o broni, która została ma na celu pomóc Ukrainie od 2014 roku.

Naruszenia dotyczą broni o łącznej wartości ponad 1 miliarda dolarów, w tym przenośnych systemów rakietowych, dronów kamikadze i noktowizorów.

W jednocześnie nie ma informacji o tym, ile broni nie zostało właściwie uwzględnionych przed rosyjską inwazją na pełną skalę.

„Ograniczony personel Departamentu Obrony USA na Ukrainie nie jest w stanie przeprowadzić fizycznej inwentaryzacji, nawet jeśli dostęp jest nieograniczony” – zauważa komentarz dołączony do raportu inspektora generalnego Pentagonu.

lb.ua

Exit mobile version