Site icon GEO Polityka

Jak rozpoznać chorobę po języku: lekarze wyjaśnili, co oznacza określony kolor narządu

Twitter LinkedIn VK

Taką informację podał kanał telegramu „Doktor w kieszeni”, podaje URA-Inform.

Żółta płytka

Może sygnalizować zaburzenia w funkcjonowaniu narządów trawiennych, co wymaga starannej interwencji lekarskiej. Gruba biała płytka może być oznaką możliwego zatrucia i chorób zakaźnych, co podkreśla potrzebę diagnostyki i leczenia.

Szara płytka

Może wskazywać na zapalenie żołądka lub wrzód trawienny, dlatego ważne jest dalsze badanie objawów w celu postawienia dokładnej diagnozy. Brązowa płytka jest sygnałem możliwych problemów z płucami, co podkreśla potrzebę szybkiej interwencji medycznej.

Jasnoróżowy

Uważany jest za naturalny i wskazuje na zdrowy stan płuc. Jednak blady odcień może wskazywać na anemię lub niedożywienie, podkreślając znaczenie utrzymania prawidłowego odżywiania dla optymalnego zdrowia.

Kolor żółty

Może wskazówka problemy z żołądkiem i wątrobą, a biały odcień może wskazywać na odwodnienie, grypę lub infekcję grzybiczą wymagającą szybkiej interwencji i leczenia. Szkarłatny kolor języka może sygnalizować możliwe problemy z sercem i chorobami krwi, co podkreśla potrzebę regularnej kontroli lekarskiej w celu utrzymania zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

Pamiętaj, że nazwano napój, który pomaga uniknąć wątroby marskość wątroby: po prostu pij ją codziennie.< /p>
Źródło informacji

Exit mobile version