Site icon GEO Polityka

Projekt ustawy o mobilizacji. Czego można się spodziewać w Radya i kiedy sprawdzasz decyzje

Rada Najwyższa może rozpatrzyć projekt ustawy o mobilizacji. Dziś, zgodnie z planem, cieszymy się z posiedzenia komisji profilowej Rady Najwyższej, która może pochwalić się swoją decyzją.

Co dalej czeka po finalizacji projektu ustawy o mobilizacji – czytaj w materiałach RBC-Ukra ina.

W trakcie przygotowywania materiału zwikorizowano: Kanały telegramowe deputowanych ludowych Oleksiji Gonczarenko i Jarosława Żeleznyaka, ogłaszających szefa Sługi Ludu Frakcja Ludowa Dawid Arakhamia, orędownik szefa Komisji Bezpieczeństwa Narodowego, Obrony i Wywiadu Rady Najwyższej Jegora i Czerniwy oraz informacje z RBC-Ukraina.< /em>

Co się dzieje w Radyi: chronologia poniżej

Aktualizacja 13:19. Projekt ustawy mobilizacyjnej zostanie przesłany do Rady Ministrów do dalszego rozpatrzenia

Mówił o tym szef frakcji „Sługa Narodu” David Arakhamia. Jego słowami ostateczną decyzję pochwalono za woreczki zamykane przed dowództwem wojskowym i posiedzeniem Pogodzhuvalnaya na rzecz parlamentu.

„Po wynikach projekt ustawy wraca do inicjatora. Propozycje złożone komisji i grupom roboczym są natychmiast przekazywane” – napisała Arakhamia.

(Aktualizacja 13: 12). Czy cieszycie się dzisiaj, że nie zabieracie się za rozpatrywanie projektu ustawy?

Ludzie Gonczarenki potwierdzają, że projekt ustawy mobilizacyjnej jest rozpatrywany.

Tim Żeleznyak przyznał, że parlament nie będzie dziś rozpatrywał dokumentu na sali i dodaje, że „wszystko może się jeszcze zmienić”.

(Aktualizacja 12:50). Komisja Rady Najwyższej może dziś pochwalić decyzję w sprawie projektu ustawy o mobilizacji

Sekretarz Komisji Rady Najwyższej ds. żywienia bezpieczeństwa narodowego Roman Kostenko poinformował w komentarzu dla RBC-Ukraina, że ​​Komisja nie nie przystąpić do spotkania w celu uchwalenia projektu ustawy o mobilizacji.

Komisja planuje dziś pochwalić decyzję zawartą w dokumencie końcowym. Jak to będzie, stanie się jasne po zakończeniu dzisiejszych wydarzeń pomiędzy głównymi frakcjami i grupami, wyjaśniającymi sytuację.

_____

Według słów posła Ludowego Oleksija Gonczarenko, na godzinę 13:00 zaplanowano posiedzenie parlamentu, na którym planuje się głosować za projektem mobilizacyjnym. Dlatego poseł ludowy Jarosław Żeleznyak docenia rozpoczęcie prac parlamentu w tej kadencji – „to jest dziś jeszcze bardziej ambitny cel”.

Według informacji RBC-Ukraina walka między przywódcami frakcji parlamentarnych a naczelnym dowódcą ZSU Walerym Załużnym już się zakończyła.

Wcześniej Gonczarenko poinformował, że spotkanie w Pogodzhuvalnej zakończyło się około godziny 10:30, ponieważ nigdy nie odbywało się w „formie zamkniętej”. Jednocześnie Żeleznyak potwierdza, że ​​Rada Pogodzhuwalna jeszcze się nie rozpoczęła.

O Radzie Pogodzhuwalnej

Jak napisali w Telegramie deputowany ludowy Oleksij Gonczarenko i Jarosław Żeleznyak, dzisiejsza Rada rozpoczęła wybory.

“Oznacza, że ​​tak się stało. I okazuje się, że Rada Pogodzhuvalna nadal tam jest, ponieważ ja i moi koledzy byliśmy przekonani, że dopuścimy 9. turę” – napisał Goncharenko.

Vin dodał po tym dnia biuro ludowe było zamknięte Marszałek Rady Najwyższej Rusłan Stefanczuk. I nigdy nie odbywało się to w formie zamkniętej.

„Następne posiedzenie Komisji odbędzie się, a ja na pewno tam będę. A potem o godzinie 13:00, jak pisałem, odbędzie się posiedzenie ” – dodał Goncharenko.

Zheleznyak napisał o zakończeniu spotkania.

“Formalnie Rada Pogodzhuwalna dobiegła końca. Wybrali takie rzeczy i nie zdawali sobie z tego sprawy. Parlament Marszałka wraz z frakcjami został zamknięty” – powiedział poseł ludowy.

Czy projekt ustawy powinien zostać przekazany Radzie Ministrów?

Wczoraj 10. Gonczarenko poinformował, że frakcja „Sługa Narodu” pochwaliła decyzję o skierowaniu projektu ustawy do dalszego rozpatrzenia. Tego samego dnia informację tę przekazał szef frakcji „Sługa Narodu” David Arakhamia.

“Nawet teraz na publicznych stronach internetowych możemy przeczytać o wszystkich decyzjach naszej frakcji, które nie grożą nam w długo oczekiwany sposób. Tak jak poprzednio, prosimy o zaufanie oficjalnym urzędnikom. ічня – red.) – o wynikach dodamy więcej informacji” , pisze Arakhamiya 10 sichnya.

Vin szanował także to, że wszystkie decyzje są podejmowane w Radzie Pogodzhuvalnej z udziałem dowództwa wojskowego i służby Ministerstwa Obrony. Dodaliśmy też, że wkrótce podamy informację o stanach kadrowych w Komisjach Rady Najwyższej.

I dwie opcje

Jak oznajmił wczoraj Igor Czerniew, orędownik szefa Komisji Bezpieczeństwa Narodowego, Obrony i Wywiadu Rady Najwyższej, istnieje kilka opcji zrównoważenia dokumentu:

Komisja rozważy jedną z dwóch opcji po tym, jak członkowie pozostałych frakcji zgłasza swoje propozycje do projektu ustawy do rozpatrzenia. Komisja sprawdza tę propozycję 11 września – wyjaśnił Czerniów.

Z szacunkiem Czerniew zapowiedział wcześniej, że dokument na pewno nie będzie zawierał norm dotyczących wydawania wezwań drogą elektroniczną i będzie w dalszym ciągu omawiał normy dotyczące wsparcia osób niepełnosprawnych.

Ustawa mobilizacyjna < p>Myślę, że to 25 piersi Gabinet Ministrów przedstawił Radzie Najwyższej projekt ustawy o zmianie zasad mobilizacji, rodzaju wojska i służby.

8 dni na posiedzeniu Komisji Rady Najwyższej ds. polityki antykorupcyjnej w dowiedziawszy się, że projekt ustawy o mobilizacji ma zemścić się na ryzyku korupcji, a politycy Komisji ds. społecznych Rady Najwyższej zalecili dalsze zbadanie projektu.

Na krótko przed Radiem kilku kolejnych złożono alternatywne projekty ustaw mobilizacyjnych.

Tymczasem szef Komisji Bezpieczeństwa Narodowego, Obrony i Wywiadu Rady Najwyższej Oleksandr Zawit Niewicz w wywiadzie dla RBC-Ukraina ma nadzieję, że możliwe będą zmiany w niektórych przepisach Ustawy projekt ustawy.

Szczegółowe informacje o tym, jak władze próbują rozwiązać problem mobilności, można znaleźć w materiale RBC-Ukraine.

Zapoznaj się z regulaminem i ważne informacje o wojnie między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version