Site icon GEO Polityka

Johnson & Johnson zainwestuje 2 miliardy dolarów w przejęcie Ambrx

J&J ogłosił na początku tego tygodnia, że ​​zgodził się przejąć firmę Ambrx Biopharma zajmującą się opracowywaniem leków za 2 miliardy dolarów. Zdaniem ekspertów LBLV amerykański gigant zamierza dzięki temu przejęciu uzyskać dostęp do nowych środków walki z onkologią, którymi zainteresowały się inne firmy.

Johnson & Johnson jest gotowy zapłacić 28 dolarów za każdy papier wartościowy Ambrx, czyli o około 105% więcej niż ich wartość odnotowana w ostatnich transakcjach. Firma ta opracowuje innowacyjne metody leczenia należące do klasy ADC. Opisuje się je jako sposób na celowanie w komórki nowotworowe bez wpływu na inne tkanki.

Perspektywy przejęcia Ambrx

Przejęcie pozwoli firmie stać się bardziej znaczącym graczem w dziedzinie producenci leków. Zainteresowanie tym ostatnim w ostatnich miesiącach znacznie wzrosło, gdyż znacząco wzrosła liczba transakcji w nim dokonywanych.

Główny lek przejmowanej spółki nosi nazwę ARX517. Obecnie znajduje się na wczesnym etapie badań u osób cierpiących na raka prostaty. Firma J&J oświadczyła, że ​​zamierza wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie w leczeniu tej choroby, aby przyspieszyć opracowanie nowego leku. Obecnie wśród produktów sprzedawanych przez J&J znajduje się lek Zytiga, przeznaczony do walki z rakiem prostaty.

Johnson & Johnson koncentruje się obecnie na zwiększaniu sprzedaży w obszarze sprzętu medycznego i farmaceutyków, zauważa lblv.com. Wcześniej wydzieliła segment konsumencki w niezależną spółkę. Firma spodziewa się, że w 2025 roku będzie miała trudności ze sprzedażą Stelary w Stanach Zjednoczonych.

Dmitry Zolotarev, analityk finansowy LBLV.

minfin.com.ua

Exit mobile version