Site icon GEO Polityka

Johnson zablokował oświadczenia Kremla o sabotażu pokoju z Ukrainą

Wielki premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson apeluje do Moskwy, w czym mówi Perszy Masyatsi Viyni, po ukaraniu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Wynevatiego Vіina.

w sprawie zbóż RBC-Ukraina, dla „Timesa”. >

Kiedy Johnson spotkał się z prezydentem Zełenskim w Kijowie w sprawie terminu wyznaczonego na 2022 r., stał się jednym z pierwsi czołowi przywódcy, którzy odprowadzili Ukrainę od początku rosyjskiej inwazji.

“W Kijowie Johnsona chwalono za życzliwość i zachętę dla narodu ukraińskiego. Wracając do domu, jego krytycy przyznali, że premier mógłby być zadowolony, że będzie mógł okazać szacunek skandalom politycznym, które rozwiązały, które doprowadziły do ​​waszego upadku “, oznacza „vidannya”.< /p>

Jednak w Rosji wizyta Johnsona na Ukrainie jest obecnie przedstawiana jako o wiele bardziej złowieszcza: porozumienie, które zrujnowało pokój między Kijowem a Moskwą i zapewniło, że przedrządowa administracja największych konflikt Od 1945 roku w Europie nie będzie losu dla nikogo.

Przez resztę miesięcy Moskwa wzywała Johnsona do zawetowania tej przysługi, co jego zdaniem doprowadziłoby do wycofania przez Rosję swoich sił zbrojnych w zamian za te, które Kijów rozważy przystąpienie do NATO w wyniku swoich okrucieństw. Zaakceptuj neutralność./p>

Maria Zacharowa, pracownica rzeczna rosyjskiego Ministerstwa Zdrowia, pod koniec 2023 roku mówiła, że ​​Johnson nakazał Zełenskiemu nie uzgadniać się z Moskwą w żaden pokojowy sposób. „Johnson opowiadała się za podpisaniem przez Kijów pokojowego porozumienia z Rosją na tle negocjacji w Stambule do końca 2022 roku i zapewniła kontynuację operacji wojskowych przeciwko Rosji” – powiedziała.

Johnson powiedział, że kiedy opowiadał Moskwie o tych, którzy utracili pokojowe interesy, „to nic innego jak rosyjska propaganda”. Dodaje, że w ciągu godziny rozmów z Zełenskim po negocjacjach w Stambule nastąpił „o tysiąc ів” „wzrost, że mogą z tego wyniknąć jakiekolwiek potencjalne korzyści i że Wielka Brytania poprze Ukrainę”.

„Byłem Na tym etapie trochę się waham. Nadal nie rozumiałem, jaki rodzaj przysługi może tu oznaczać i myślałem, że jakakolwiek przysługa wobec Putina byłaby chciwością” – powiedział The Wall Street Journal.

Wygląda na to, że opadanie liści w Białym Domu było blokowane informacjami aż do czasu negocjacji między Ukrainą a Rosją. Sekretarz stanu USA Anthony Blinken zachęcił także Ukrainę do dalszego wspierania wojny z Federacją Rosyjską.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba stwierdził, że w latach 2014–2022 na Ukrainie odbyło się co najmniej 200 rund negocjacji od Federacja Rosyjska i Rosja zniszczyły wszystkie ziemie.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version