Site icon GEO Polityka

Bloomberg dowiedział się o zwolnieniu 35% personelu należącego do Amazona serwisu Twitch

Należąca do Amazona usługa przesyłania strumieniowego Twitch planuje zwolnić 35% personelu. Poinformowane źródła poinformowały o tym Bloomberga.

► Subskrybuj kanał Telegram Ministerstwa Finansów: główne wiadomości finansowe

Co mówią źródła

Według nich firma może ogłosić zwolnienie prawie 500 osób 10 stycznia.

Cięcia wynikają z obaw związanych ze stratami Twitcha i odejściem z firmy kilku menedżerów najwyższego szczebla.

W ostatnich latach Twitch położył większy nacisk na reklamy. Dziewięć lat po tym, jak Amazon kupił Twitcha, działalność serwisu pozostaje nierentowna, pod warunkiem zachowania anonimowości, poinformowały agencję źródła.

Zarząd Twitcha powiedział wcześniej, że utrzymanie dużej witryny internetowej obsługującej 1,8 miliarda godzin treści wideo online miesięcznie jest niezwykle drogie.

Przeczytaj: Trwają masowe zwolnienia: Amazon zwolni kolejne 9 tysięcy pracowników

Twitch przeprowadził już dwie rundy zwolnień w 2023 r., zwalniając ponad 400 stanowisk w ramach masowych zwolnień w Amazon.

Przypomnijmy

W grudniu 2023 r. dyrektor generalny Twitcha, Dan Clancy zapowiedział zaprzestanie służby operacyjnej w Korei Południowej ze względu na „zaporowo wysokie” koszty jej utrzymania, które są prawie dziesięciokrotnie wyższe niż koszty w innych regionach.

Ponadto w ostatnich miesiącach 2023 r. kilku czołowych liderów ogłosiło odejście z Twitcha – menedżerowie, w tym dyrektor ds. produktu, dyrektor ds. klientów i dyrektor ds. treści.

Bloomberg zauważa, że ​​Amazon zainicjował największą w historii redukcję etatów w korporacjach w 2022 r., planując zmniejszyć liczbę stanowisk w firmie.

W styczniu 2023 roku firma ogłosiła, że ​​zwolni ponad 18 000 pracowników ze względu na „niepewność w gospodarce” i nadmierne zatrudnienie w ostatnich latach. W październiku miała miejsce nowa seria cięć w dziale muzycznym Amazona, obejmującym platformę do strumieniowego przesyłania dźwięku i cyfrowy sklep z piosenkami.

minfin.com.ua

Exit mobile version