Site icon GEO Polityka

Aktualizacja ustawodawstwa mobilizacyjnego: Rada wspomniała o środkach skierowanych przeciwko wyjeżdżającym Ukraińcom

4 stycznia parlamentarna komisja ds. bezpieczeństwa narodowego, obronności i wywiadu rozpoczęła rozpatrywanie nowego projektu ustawy o mobilizacji, w którym w dyskusji wzięło udział Dowództwo Sił Zbrojnych Ukrainy oraz przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej dokumentu i obecnie wiadomo, co może grozić osobom odpowiedzialnym za służbę wojskową, które pozostały w innych krajach.

Zdjęcie – tsn.ua

O tym, że przy opracowywaniu projektu ustawy o zmianie procesu mobilizacyjnego zostanie podniesiona kwestia zaangażowania Ukraińców w Siły Zbrojne Ukrainy inne kraje – pisze NBN, powołując się na wyjaśnienia wiceprzewodniczącego komisji profilowej Rady Najwyższej, szefa ukraińskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Sojuszu Północnoatlantyckiego Jegora Czerniewa, zabrzmiałe podczas telethon na kanale TSN YouTube.

Według Czerniewa, mimo że „wciąż więcej jest pytań niż odpowiedzi” co do tej kategorii Ukraińców, konieczna jest wzmożona mobilizacja w kraju, gdyż „wojna trwa, a nasz wróg nie zamierza przestać. ”

Zastępca Przewodniczącego Komitetu Obrony dodał, że uzupełnianie wojsk „nie pod żadnym warunkiem” ze względu na prawdopodobne straty w sferze gospodarczej, dlatego posłowie ludowi zamierzają opracować „zrównoważoną ustawę” przewidującą pewne „represje” wobec osób uchylających się od uchodźców.

Czerniów obiecuje jednak także wprowadzenie alternatywnych wydarzeń, które będą motywować ludzi i nie będą miały negatywnego wpływu na gospodarkę.

Należy zauważyć że ostateczna decyzja w sprawie ustawy mobilizacyjnej ma zostać podjęta w przyszłym tygodniu, w okresie od 8 do 9 stycznia.

Wcześniej pisaliśmy, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony ujawniła najważniejsze szczegóły projektu planowana mobilizacja 400-500 tys. Ukraińcy.

nbnews.com.ua

Exit mobile version