Site icon GEO Polityka

Polski komisarz europejski nalega na wprowadzenie ograniczeń dla ukraińskich produktów rolnych

Polski europejski komisarz ds. żywienia wsi Janusz Wojciechowski opowiada się za nowe regulacje dotyczące liberalizacji handlu z Do 2025 roku Ukraina utrwali sytuację suszową i wprowadzi duże ograniczenia w imporcie mięsa drobiowego i cukinii.

RBC-Ukraina informuje o tym poprzez transmisję do RMF FM.< /p>

Według słów Voitsekhovsky'ego arkusz raportu został przesłany szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Oczywiste jest, że nie wszyscy w KE podzielają jego zdanie.

Dlatego Biuro Komisarza ds. Handlu Valdisa Dombrovskisa chce złagodzić obowiązujące przepisy, eliminując tym samym możliwość sprowokowania obecnego embarga UE w przypadku gwałtownego wzrostu napływ produktów z Ukrainy.

Unijny zakaz importu kilku zbóż z Ukrainy został wprowadzony blokowo już na początku „kryzysu zbożowego” i obowiązywał do 15 czerwca 2023 roku.

“deklaruję potrzebę rozdzielenia importu dwóch wrażliwych towarów… Moim wielkim celem na rok 2024 jest rekonfiguracja nowych przepisów, które będą widoczne, wprowadzenie odpowiednio mocnych warunków suchych, dzięki którym nie Niklo Creezy, kojarzony z wygórowaną propozycją” – powiedział dziennikarzom Wojtekhowski.

Z publikacji wynika, że ​​RMF FM nieoficjalnie dowiedziało się, że Wojciechowski groził poparciem jego uchwały, która nie zostanie przyjęta.

Polski komisarz europejski jest nagi. Krąży plotka, że ​​wciąż mamy się na baczności przeciwko wzrostowi importu drobiu z Ukrainy ta tsukru. Zagraża to konkurencyjności unijnego sektora, w tym polskiej produkcji podobnych produktów, wyprzedzając resztę.

“Ta zmiana jest odczuwalna we wszystkich częściach UE, a organizacja upraw drobiu i warzyw jest w Unii Europejskiej przechowywana. Dlatego wyobrażam sobie potrzebę oddzielenia importu na dużą skalę tych dwóch wrażliwych produktów” – powiedział V. Oytsekhovsky.

Płot przed importem ukraińskiego zboża

Zgadnij co, część Wiosną 2023 roku kraj UE wprowadził zakaz importu ukraińskiego zboża. Wynikało to z faktu, że import znacznie zawyżał ceny na krajowych rynkach mocarstw.

W tym czasie decyzja została podjęta na szczeblu Komisji Europejskiej dla Polski, Słowacji, Ugorszczyny, Bułgarii i Rumunia. Obowiązywał do 15 środy.

Po tym czasie zdano sobie sprawę, że będzie to miało wpływ na zakaz importu. Ale Polska, Ugorszczina i region słowacki planowały jednostronną kontynuację takiego podejścia.

Wcześniej, na początku obecnych czasów, Minister Stanu i Rozwoju Wsi w Polsce Czesław Sekerski stwierdził, że zakaz importu ukraińskiego zboża do końca 2013 r. Będą obowiązywać do czasu wypracowania spójnych zasad na poziomie UE.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na stronie Kanał RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version