Site icon GEO Polityka

Jakie napoje możesz pić, jeśli masz cukrzycę?

Jedzenie i napoje są ważne dla utrzymania zdrowia. Jak podaje WomanEL, unikanie pokarmów bogatych w tłuszcze i cukier pomoże utrzymać stały poziom cukru we krwi.

Treść< /span >KAWA I HERBATA MLECZNA MUZZY ORAZ SOKYALKOGOL

Zaleca się spożywanie napojów zerokalorycznych lub niskokalorycznych, gdyż pozwoli to uniknąć nagłych skoków ciśnienia krwi poziom cukru. Ważne jest, aby zrozumieć, że częste skoki glukozy mogą prowadzić do poważnych powikłań, takich jak choroby serca, udar, choroba nerek, problemy ze wzrokiem itp.

Detoks po święta noworoczne: 5 sposobów na pozbycie się toksyn Nadzieje bez gwarancji: wyznanie Monroe o wojnie, emigracji i wierze w Ukraińców

MLEKO

Wypicie 1-2 szklanek mleka o niskiej zawartości tłuszczu jest bezpieczne dla osób chorych na cukrzycę, ponieważ zawarte w nim tłuszcze i białka pomagają zrównoważyć wchłanianie cukrów. Niskotłuszczowe produkty mleczne są również ważnym źródłem witaminy D i wapnia.

Mleko roślinne, takie jak kokosowe, migdałowe i niesłodzone mleko sojowe, może być doskonałym wyborem dla osób chorych na cukrzycę, ponieważ ma niską zawartość węglowodanów i jest niesłodzone. Mleko ryżowe i owsiane są jednak bogate w węglowodany, dlatego lepiej ograniczyć ich spożycie.

KAWA I HERBATA

Herbata bez cukru to idealny napój na utrzymanie zdrowia bilans wodny. Dodatkowo zielona herbata wspomaga odchudzanie i nasyca organizm antyoksydantami, a herbata ziołowa działa kojąco i wzmacniająco na układ odpornościowy. Herbaty owocowe to doskonały wybór z nutą słodyczy.

Kawa w czystej postaci, bez dodatku cukru i syropów, jest idealna dla osób chorych na cukrzycę. Kofeina z umiarem jest w porządku, ale pamiętaj o nawodnieniu, ponieważ kawa może odwadniać.

KOKŁADZIE I SOKI

Koktajle to napój bogaty w składniki odżywcze, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę zawartość kalorii i fruktozy. Dodanie warzyw, jogurtu lub warzyw może sprawić, że Twój koktajl będzie zawierał mniej węglowodanów i będzie zdrowszy.

Soki owocowe szybko zwiększają poziom cukru we krwi, dlatego należy je pić rzadko. Sok pomidorowy natomiast jest bogaty w składniki odżywcze i ma niską zawartość węglowodanów, co czyni go korzystnym dla osób chorych na cukrzycę.

ALKOHOL

Alkohol czasami obniża poziom glukozy we krwi, jednak wysoka zawartość cukru w ​​wielu napojach alkoholowych może prowadzić do niebezpiecznych skoków cukru.

Ponadto nie zaleca się łączenia alkoholu z sokami i słodką wodą gazowaną. Pomoże to uniknąć ryzyka hiperglikemii – gwałtownego wzrostu poziomu cukru we krwi.

I oczywiście warto pić czystą wodę, jeśli jej nie lubisz, możesz dodać cytrynę lub jagody do tego.

Przy okazji. koniecznie skonsultuj się z lekarzem lub innym specjalistą od żywienia, diety itp.

Bądź zdrowy!

Źródło informacji

Exit mobile version