Everton z Mikolenko przegrał miażdżąco w 20. rundzie Premier League, Brentford Jarmolyuka poniósł porażkę (wideo)

Z udziałem ukraińskich klubów odbyły się jeszcze dwa mecze 20. rundy Mistrzostw Anglii.

W ramach 20. kolejki angielskiej Premier League (EPL) Everton Witalija Mykolenki przegrał na wyjeździe z Wolverhampton ( 3:0 ), a Brentford Jegora Jarmołyka przegrał z Crystal Palace ( 3:1 ).

W 25. minucie Wilki objęły prowadzenie dzięki wysiłkom angielskiego obrońcy Maxa Kilmana, który ma ukraińskie korzenie.

W drugiej połowie zespół Gary'ego O'Neilla umocnił swoją przewagę – w 53. minucie bramkę zdobył Matheus Cunha, a osiem minut później Craig Dawson podwyższył wynik.

Mikolenko znalazł się w wyjściowym składzie Toffees i cały mecz rozegrał na boisku.

Tym samym Everton poniósł trzecią porażkę z rzędu w Premier League. Podopieczni Seana Dyche'a zajmują 17. miejsce, tuż za strefą spadkową, z 16 punktami. Warto dodać, że 17 listopada klub z Merseyside został pozbawiony 10 punktów za naruszenie zasad finansowego fair play. Wolverhampton (28 punktów) zajmuje 11. pozycję.

Recenzja meczu „Wolverhampton” – „Everton”

Zostanie dodany wkrótce.

W meczu równoległym Kean Lewis-Potter wyprowadził Brentford na prowadzenie w 2. minucie, ale Crystal Palace odrobił straty. Michael Olise wyrównał w 14. minucie, a gol Eberechi Eze w 39. minucie dał gospodarzom prowadzenie.

Po przerwie Orły dobiły rywali. W 58. minucie Olise zdobył dublet, ustalając końcowy wynik meczu.

Jarmoluk rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł w 80. minucie. 19-letni Ukrainiec nie pomógł swojej drużynie uniknąć porażki.

Dla Brentford ta porażka była piątą z rzędu w Premier League. Zespół Jarmołuka z 19 punktami zajmuje 15. miejsce. Crystal Palace (21 punktów) awansowało na 13. miejsce

Recenzja meczu „Crystal Palace” – „Brentford”