Chelsea bez Mudryka utrzymała zwycięstwo nad nowicjuszem Premier League – przeciwnik prawie zrobił mega comeback (wideo)

Michaił spędził cały mecz przeciwko Luton na ławce rezerwowych.

Chelsea prowadzona przez ukraińskiego skrzydłowego Michaiła Mudryka pokonała na wyjeździe Luton w meczu 20. kolejki angielskiej Premier League (EPL) . Mecz na stadionie Kenilworth Road zakończył się wynikiem 2:3 .

Podopieczni Mauricio Pochettino objęli prowadzenie w 12. minucie, kiedy Cole Palmer wykorzystał błąd obrońcy gospodarzy i posłał piłkę w dalszy róg spoza pola karnego.

Pod koniec pierwszej połowy The Blues podwoili prowadzenie – w 37. minucie Noni Madueke mocno wbiła piłkę w najbliższy róg spoza pola karnego.

W połowie drugiej połowy Chelsea strzeliła po raz trzeci – w 70. minucie Nicholas Jackson prowadził Palmera jeden na jednego z bramkarzem Luton, a 21-letni Anglik pewnie to wymyślił i strzelił do pustej siatki .

Wydawało się, że w tym meczu wszystko zostało już przesądzone, jednak nowicjuszowi Premier League udało się ożywić intrygę. W 74. minucie główka Elijaha Adebayo trafiła w bramkę Chelsea, ale bramka została anulowana z powodu spalonego.

Minęło kolejne sześć minut i gospodarze zdobyli bramkę zgodnie z przepisami – po rzucie rożnym Ross Barkley skierował się w dalszy róg. W 86. minucie Luton zmniejszyło różnicę do minimum – bramkę zdobył Adebayo.

Pod koniec meczu podopieczni Roba Edwardsa odważnie ruszyli do przodu i próbowali wywalczyć remis, jednak londyńczykom udało się utrzymać zwycięstwo. Mudryk znalazł się na liście do walki, ale nie wyszedł na boisko.

Przypomnijmy, że w tym meczu Luton przewyższył Chelsea liczbą strzałów – 15 na 12, choć trafiło mniej celnych strzałów – 6:8. Pod względem oczekiwanych bramek (xG) debiutant dywizji również miał przewagę – 2,81 do 1,57.

Recenzja meczu „Luton” – „Chelsea”

Zostanie dodany wkrótce.

Po tym meczu Chelsea (28 punktów) zajmuje dziesiąte miejsce w Premier League. Luton (15 punktów) znajduje się w strefie spadkowej na 18. miejscu.

W kolejnej rundzie podopieczni Mudryka zmierzą się 13 stycznia z Fulham, a 15 stycznia Luton zmierzy się na wyjeździe z Burnley.