Premier League: Manchester City fenomenalnie powrócił w meczu z Evertonem Mikolenko (wideo)

Podopieczni Pepa Guardioli odwrócili losy spotkania w drugiej połowie i zwyciężyli.

Manchester City pokonał Everton przeciwko ukraińskiemu obrońcy Witalijowi Mykolence w wyjazdowym meczu 19. kolejki angielskiej Premier League (EPL) . Mecz na Goodison Park zakończył się wynikiem 1:3 .

Pierwsza połowa była na korzyść Toffees. W 29. minucie Jack Garrison dał gospodarzom prowadzenie po dośrodkowaniu Dwighta McNeilla.

Jednak w drugiej połowie spotkania „mieszkańcom” udało się zainscenizować powrót. Najpierw w 53. minucie Phil Foden wyrównał po podaniu Bernardo Silvy.

W 64. minucie Sky Blues zdobyli drugą bramkę – po rzucie karnym Juliána Alvareza.

A ostateczny wynik meczu ustalił Bernardo Silva w 86. minucie, karząc bramkarza klubu Merseyside Jordana Pickforda, który podał piłkę przeciwnikowi.

Przypomnijmy, że Mikolenko znalazł się w podstawowym składzie Evertonu i cały mecz rozegrał na boisku.

Główny strzelec Manchesteru City Erling Haaland nie znalazł się w składzie na ten mecz z powodu kontuzji. Kevin De Bruyne i Jeremy Doku również byli nieobecni na boisku aktualnych mistrzów Anglii z powodu kontuzji.

Recenzja meczu „Everton” – „Manchester City”

Zostanie dodany wkrótce.

Po tym zwycięstwie Manchester City (37 punktów) awansował na czwarte miejsce w Premier League. Zespół Guardioli traci 5 punktów do lidera Liverpoolu, ale ma przed sobą jeszcze jeden mecz.

Everton (16 punktów) zajmuje 17. pozycję w Premier League. Przypomnijmy, że 17 listopada klub Mikołajki został pozbawiony 10 punktów za naruszenie zasad finansowego fair play.

W kolejnej rundzie Manchester City podejmie Sheffield United 30 grudnia, a Everton tego samego dnia zmierzy się z Wolverhampton.