Site icon GEO Polityka

Polska poszukuje pracowników w 45 zawodach: jakie stanowiska są odpowiednie dla Ukraińców

Kraj cierpi z powodu ogromnego niedoboru siły roboczej. Wśród sektorów, których poszukują pracownicy, znajduje się opieka zdrowotna, trening fizyczny, przemysł spożywczy i sektor usług.

Które z najbardziej wymagających zawodów są odpowiednie dla Ukrainek, RBC-Ukraine News Prosimy o kontakt pod adresem schengenvisainfo .com.

Polska zajmuje drugie miejsce w Europie z najniższym poziomem bezrobocia, a wiele branż boryka się z niedoborem siły roboczej. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej już wcześniej informowało, że polski rynek już cierpi na niedobory kadrowe.

„Pracodawcy konsekwentnie zgłaszają trudności w zatrudnieniu pracowników z niezbędnymi kompetencjami – w 2023 r. 72% osób poszukujących pracy spotkało się z takimi problemami” – wynika z komunikatu agencji.

Używając słów polskich władz, zatrzymanie cudzoziemców, stąd liczba obywateli Ukrainy przed rynkiem polskim uległa zmianie, a sprzedawcy robotów wykazują znaczny stres w swojej praktyce.

Według danych Europejskiego Urzędu Handlu (EURES) w Polsce jest 45 najbardziej potrzebnych zawodów. Po wojnie polscy sprzedawcy robotów nie są już w stanie uzupełnić braków kadrowych w tych rejonach, gdzie tradycyjnie pracowali Ukraińcy – istotne są obszary transportu i logistyka.Żony mogą pracować dla seksu. Zokrema, Ukrainki mogą ubiegać się o wolne stanowiska na stanowiskach:

Dane z „Barometru zawodów” za 2022 rok pokazały, że na te zawody jest w Polsce zapotrzebowanie już od dawna. Nadchodzący los będzie coraz większy.

„Przepełnienie rzadkich zawodów jest tym samym, co fakt, że w 2024 r. nastąpi spadek liczby pracowników opieki nad dziećmi. Z tym wiąże się dla nas fakt, że Polska jest w spadek, było dużo dzieci z Ukrainy, przeszliśmy przez wojnę” – tłumaczył wcześniej Marcin Kołodziejczyk, dyrektor międzynarodowej platformy rekrutacyjnej EWL.

Chyba pisaliśmy, że wzrosła płaca minimalna w Polsce . Ukraińcy, nie znając swojego języka, mogą zarobić nawet 29 800 UAH.

Dowiedzieliśmy się również, że zwiększył się napływ ukraińskich uchodźców do Europy. Polska należy do krajów, w których wzrosła liczba Ukraińców.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version