Liverpool pokonał outsidera i awansował na pierwsze miejsce w Premier League (wideo)

Merseysiders pokonali Burnley i wyprzedzili Arsenal w tabeli.

Liverpool pokonał Burnley na wyjeździe w meczu 19. kolejki angielskiej Premier League (EPL) . Mecz na stadionie Turf Moor w Burnley zakończył się wynikiem 0:2 .

Podopieczni Jurgena Kloppa objęli prowadzenie już w szóstej minucie meczu, a bramkę zdobył Darwin Nunez po podaniu Cody'ego Gakpo.

W 55. minucie Harvey Elliott mógł podwoić prowadzenie Merseysiders, ale jego gol nie został uznany ze względu na spalonego.

Pod koniec meczu The Reds ostatecznie rozwiali kwestię zwycięzcy – w 90. minucie Diogo Jota posłał drugą piłkę do siatki gospodarzy. Asystował mu Luis Diaz.

Recenzja meczu „Burnley” – „Liverpool”

Zostanie dodany wkrótce.

Po tym meczu Liverpool (42 punkty) zajął pierwsze miejsce w Premier League. Klub z Merseyside ma dwa punkty przewagi nad Arsenalem Ukrainy Aleksandra Zinczenki, który w czwartek 28 grudnia rozegra mecz 19. rundy z West Hamem.

Jeśli chodzi o Burnley, to zespół Vincenta Kompany'ego z 11 punktami plasuje się na przedostatniej, 19. pozycji w strefie spadkowej.

W kolejnej rundzie Liverpool 1 stycznia zmierzy się z Newcastle, a 30 grudnia reprezentacja Burgundii zmierzy się z Aston Villą na wyjeździe.