Site icon GEO Polityka

Ignat skomentował rosyjskie wypowiedzi propagandowe dotyczące likwidacji kilku samolotów F-16 na Ukrainie

W zeszłym tygodniu, 22 grudnia, premier Holandii Mark Rutte ogłosił, że jego kraj przygotowuje się do szybkiego przekazania na Ukrainę pierwszej partii myśliwców F-16, natomiast Instytut Studiów nad Wojną poinformowano, że taka dostawa najwyraźniej może nastąpić jeszcze w tym roku, na co „rzecznicy Kremla” już zareagowali w osobliwy sposób.

Zdjęcie – 24tv.ua

O tym, że według rosyjskich „korespondentów wojskowych” armia Putina rzekomo zestrzeliła lub zniszczyła dziesiątki myśliwców F-16 na lotnisku Szkolny w Odessie, podczas gdy armia naszego kraju nawet jeszcze tych samolotów bojowych nie otrzymała – pisze NBN, powołując się na wyjaśnienia przedstawiciela Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy, pułkownika Jurija Ignata, zabrzmiały podczas teletonu na kanale YouTube TSN.

Według Ignata wszystkie informacje rosyjskich propagandzistów dotyczące zniszczenie amerykańskich myśliwców jest zwykle kłamstwem i najwyraźniej do końca tego dnia pojawi się więcej doniesień o „zestrzelonych” F-16, a do końca tego roku rosyjskie siły inwazyjne zakończą „ten trudny rok.”, być może co najmniej 2 eskadry.”

Mówca Sił Powietrznych podkreślił:

No cóż, o F -16 Krążą już memy, że w ogóle już je „znaleziono” na Ukrainie. Codziennie otrzymuję od kolegów następujące pytania: „No cóż, przecież off-record [off-record], powiedz mi, czy one istnieją. Ludzie chcą wierzyć, że są na Ukrainie. No cóż i wróg uwierzył i wróg „niszczy” ich.

Wcześniej pisaliśmy, że Ignat podał kierunki, w których możliwe jest ponowne zniszczenie Su-34  Rosyjskie Siły Powietrzne i Kosmiczne.

nbnews.com.ua

Exit mobile version