Girona straciła szansę na zwycięstwo nad Betisem w La Liga po golu Dovbika w ostatnich minutach (wideo)

Zespołowi Michela grozi brak Realu Madryt na szczycie rankingów.

„Girona” ukraińskich piłkarzy Wiktora Cygankowa i Artema Dovbika zremisowała z „Betisem” w wyjazdowym meczu 18. kolejki hiszpańskiej La Liga . Mecz na stadionie Benito Villamarin w Sewilli zakończył się wynikiem 1:1 .

Pod koniec pierwszej połowy podopieczni Michela objęli prowadzenie. W 39. minucie Dovbik spokojnie wrzucił piłkę w lewy dolny róg z pola karnego, po tym jak Savio został powalony w polu karnym gospodarzy.

Dla Dovbika jest to już 11. gol w obecnych mistrzostwach Hiszpanii, a udało mu się strzelić gola w trzecim z rzędu meczu La Liga. Ma także cztery asysty.

Na liście najlepszych strzelców La Liga w tym sezonie ukraiński napastnik dzieli trzecie miejsce z napastnikiem Atlético Madryt Antoine'em Griezmannem. Tylko Borja Mayoral (Getafe, 12 goli) i Jude Bellingham (Real Madryt, 13 goli) strzelili więcej niż Artem.

Przypomnijmy, że Dovbik wszedł do wyjściowego składu katalońskiego klubu na mecz z Betisem i spędził na boisku 64 minuty, po czym zastąpił go Christian Stuani. Inny ukraiński piłkarz z Girony, Wiktor Cygankow , z powodu kontuzji nie znalazł się w kadrze na ten mecz.

Niestety, gol Dovbika nie był zwycięski. W 88. minucie argentyński obrońca Germán Pessella wyrównał i tym samym uratował Betis przed porażką.

Po tym meczu Girona (45 punktów) nadal prowadzi w La Liga – zespół Michela ma trzy punkty przewagi nad Realem Madryt, ukraińskim bramkarzem Andriejem Łuninem, który ma szansę zająć pierwsze miejsce, jeśli pokona dziś na wyjeździe Alaves.

Girona swój kolejny mecz po przerwie świąteczno-noworocznej rozegra 3 stycznia 2024 roku u siebie z Atlético Madryt w ramach 19. kolejki La Liga, tego samego dnia Betis zmierzy się z Celtą na wyjeździe.