Site icon GEO Polityka

Zwycięstwo klubów: Sąd Najwyższy UE uchylił wydany przez FIFA i UEFA zakaz tworzenia „Super Ligi”

Zwycięstwo klubów: Sąd Najwyższy UE uchylił zakaz FIFA i UEFA dotyczący tworzenia „Super Ligi”

W 2021 roku prezydent Realu Madryt Florentino Perez zamierzał utworzyć odrębną „Superligi”, w skład której wchodziłoby co najmniej 12 klubów piłkarskich, jednak taka inicjatywa spotkała się z bezlitosną krytyką zarówno FIFA, jak i UEFA, grożąc nałożeniem na zainteresowanych surowych sankcji, w szczególności wykluczeniem z Ligi Mistrzów, gdyż w efekcie wiele zespołów po prostu porzuciło pomysł Hiszpana.

   Witalij Shulgin 21.12.2023 < span class="meta_text">   Sport  1 minut 11 0 A A A A Resetuj 0

Zdjęcie – nv.ua

7 UDOSTĘPNIENIA 35 WIDOK

Fakt, że działacze sportowi kluczowych organizacji piłkarskich FIFA i UEFA działali na nielegalnych podstawach, celowo blokując realizację opisanej powyżej inicjatywy, pisze NBN, powołując się na oficjalne konto X Sądu Najwyższego Trybunał Unii Europejskiej.

W temacie

Ogólnoukraińska Rada ds. Rolnictwa wyjaśniła, dlaczego kraje UE starają się ograniczać import ukraińskich produktów

50 miliardów euro dla Ukrainy: Orban wyjawił, jak UE może sobie poradzić bez zgody Węgier

Jak się okazało, tak uzasadnioną decyzję podjęła Wielka Izba Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w czwartek, 21 grudnia. W szczególności z ostatecznego werdyktu opublikowanego w X-account wynika, że ​​zakaz tworzenia „Superligi” przez FIFA i UEFA jest w jawnej sprzeczności z normami prawodawstwa europejskiego, a te ostatnie organizacje nie mają prawa ogłaszać sankcji przeciwko klubom piłkarskim.

Dzięki temu wszystkie europejskie drużyny piłkarskie, które chcą rozgrywać mecze w Superlidze, już wkrótce będą mogły spełnić swoje marzenie.

Wcześniej pisaliśmy o tym, że napastnik Dynamo Vanat wymienił kluby, z którymi w tym sezonie ukraińskiej Premier League było najtrudniej grać.

Źródło informacji

Exit mobile version