Site icon GEO Polityka

Ukazuje się wzruszający film o synu Iwana Franki

Wkrótce w języku ukraińskim ukaże się arcydzieło dramatu biograficznego „Inny Franco” w reżyserii Igora Wiśniewskiego. Fascynująca historia ukazująca najciemniejsze momenty w życiu syna wybitnego ukraińskiego pisarza Iwana Franki – Petera, pisze WomanEL.

Dystrybutor Adastra Cinema zauważa, że ​​dzieło to zachwyca nie tylko fabułą, ale także odzwierciedla ważne wydarzenia historyczne i osiągnięcia Petry Franko. Założyciel organizacji harcerskiej „Płast”, pionier lotnictwa w Armii Galicyjskiej, utalentowany pisarz i naukowiec – wszystkie te osiągnięcia Piotra Franki wplecione są w fabułę filmu.

Barbra Streisand podarowała ukraińskim lekarzom cenny prezentCzwarte dziecko: Timur Miroshnichenko o powodzeniu adopcji Inny Franco: fascynujący dramat biograficzny przedstawiający życie Petera Franko. Źródło: Ganza Film

Scenariusz ukazuje historię przyjaźni, miłości i rywalizacji pomiędzy Peterem Franko i jego przyjacielem Andriejem Grischukiem. Przeżyli burzliwe lata, w krytycznych momentach wspierali organizację harcerską „Płast”, przeżyli II wojnę światową, byli pilotami wojskowymi i uciekli przed niebezpieczeństwem.

Film wyprodukowany został przez studio Ganza Film przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy. Zdjęcia kręcono w różnych miejscach historycznych, takich jak Kijów, Lwów i muzeum pamięci Dom Franki. Reżyser Igor Wiśniewski zaangażował się w powstanie filmu. Konsultacje z wnukami Piotra Franki oraz pracownikami muzealnictwa, w szczególności oddziału Galuszczakowa i rodziną Tichołozów, którzy opiekują się domem Franki we Lwowie.

Premiera „Innego Franco” odbędzie się 8 lutego 2024 r. Główne role zagrali Wiaczesław Dowżenko, Nadieżda Lewczenko, Achtem Seitablajew i Irina Kudaszowa. To wydarzenie filmowe zapowiada się na ważne dla kultury ukraińskiej i przypomina o wybitnych postaciach przeszłości, które swoją odwagą i talentem odcisnęły piętno na współczesności.

Nawiasem mówiąc, niedawno rozmawialiśmy o najbardziej oczekiwana ukraińska komedia z czołowymi aktorami.

Źródło informacji
Exit mobile version