Site icon GEO Polityka

Zgromadzenie Ogólne ONZ pochwaliło zaktualizowaną uchwałę w sprawie łamania praw człowieka przez Federację Rosyjską na Ukrainie

ONZ potępiła poważne naruszenie praw człowieka przez Rosję na Ukrainie.

O tym informuje RBC-Ukraina w komunikacie wysłanym do Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmitrija Kulebiego na portalu społecznościowym Twitter.

Według słów ministra Zgromadzenie Ogólne ONZ wezwało Rosję do ukarania gwałcicieli ludności Ukrainy za wszystkie dzieci i ludność cywilną oraz do zapewnienia im bezpiecznego powrotu do domu.

„Przedstawiam zaktualizowaną rezolucję Zgromadzenia Ogólnego ONZ, która potępia poważne naruszenia praw człowieka przez Rosję i gorąco wzywa ją do wymuszenia przymusowych deportacji i zapewnienia bezpiecznego powrotu wszystkich ukraińskich dzieci i cywilnych poręczycieli. Jest to jedno z najczęstszych zła i jest konieczne. zupiniti”. – napisał Kuleba na swoim poście.

Zło militarne armii rosyjskiej na Ukrainie

Wcześniej informowano, że ONZ uznała zło militarne Rosjan w godzinie wojny na pełną skalę na Ukrainie.< /p>

Pisaliśmy także, że ONZ Znaleziono nowe dowody na to, że Rosja dopuściła się okrucieństw militarnych na Ukrainie. Zokrema w Rosji upadek społeczeństwa obywatelskiego, wycenianie wartości i deportacja dzieci do Rosji.

W kolbie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że udokumentowano ponad sto tysięcy naruszeń prawa przez rosyjskich okupantów i przez Rosjan okupanci.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version