Site icon GEO Polityka

Nocny ostrzał Chersoniu. ONZ potępiła ataki Rosji na magazyny pomocy humanitarnej

Narody Zjednoczone potępiły rosyjskie ataki terrorystyczne na magazyny pomocy humanitarnej w kontenerach w Chersoniu.

Poinformowała o tym RBC-Ukraina w piśmie do koordynatorki pomocy humanitarnej na Ukrainie Denise Brown, cytowanym przez służbę prasową Organizacji Narodów Zjednoczonych.

„Zasmuciła mnie wiadomość o tym, że w czasach Chersonia ta przeklęta sterta pokojowych ataków ze strony Federacji Rosyjskiej zniszczyła uszkodzone obiekty i niezwykle ważne rezerwy zaledwie trzech organizacji humanitarnych” – Brown powiedział.

Według słów koordynatora pomocy humanitarnej Rosjanie ostrzelali:

Uszkodzona została także siedziba międzynarodowej organizacji pozarządowej HEKS/EPER.

„Ostrzał ten wpływa na potrzebę ograniczenia przez organizacje humanitarne swojej pracy do porządku życia ludzi i w ten sposób umożliwienia cywilom dostępu do pomocy jeśli tego najbardziej potrzebują. – A ci, którzy w ostatecznym rozrachunku zawsze przeżyją na całej linii frontu – skutecznie ponoszą główny ciężar tej wojny.” – dodał koordynator pomocy humanitarnej.

Brown domyślił się, że pokojowe ataki na obszary cywilne są chronione międzynarodowym prawem humanitarnym, a pracownicy i przedmioty humanitarne są potencjalnie objęte ochroną międzynarodowego prawa humanitarnego.

Rosyjski Obsti. l Cherson

Po uregulowaniu prawa brzegu obwodu chersońskiego, część regionu znajduje się pod ciągłym ostrzałem okupantów. Rosjanie atakują ludność cywilną przy użyciu ciężkiego sprzętu pancernego, artylerii i samolotów.

Pod koniec XX wieku rosyjscy terroryści przeprowadzili zmasowany atak na Chersoń z dronów szturmowych RSZV i Shahed. Wszystkie UAV zostały zestrzelone przez naszych żołnierzy, ale bojownicy nadal wpadali na obszary mieszkalne. W wyniku tych uszkodzeń:

Dziewięć osób, w tym czworo dzieci, zostało rannych.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version