Site icon GEO Polityka

Co należy zrobić, aby wzmocnić front: Poroszenko wymienił cztery rzeczy

Twitter LinkedIn VK

Poroszenko ogłosił tę informację w wywiadzie, podaje URA-Inform.  

Były prezydent Petro Poroszenko uważa, że ​​należy pilnie zrobić cztery rzeczy, aby wzmocnić pozycję Ukrainy na froncie.

„Po pierwsze” co zrobiliśmy w latach 2014-2015. Poinstruowałem każdego szefa Obwodowej Administracji Państwowej, aby wziął na siebie osobistą odpowiedzialność, w tym odwołanie, w tym odpowiedzialność budżetową, oraz budowę linii fortyfikacyjnych”, „ zauważył.

Według niego „Ukraina ma ogromną liczbę fabryk wyrobów żelbetowych”. Konieczne jest zbudowanie głębokiej obrony za pomocą dwupiętrowych ziemianek, z pozycjami, do których można było się wycofać. I te pozycje — to nie są okopy, bo z „Lancetów” żołnierz leżący w okopach zostaje zauważony przez wroga i zniszczony.

Po drugie, Poroszenko zauważył utworzenie pól minowych.

`Powinny być w odległości 10-15 km i powinny być już zainstalowane ` i to nie tylko na wschodzie czy południu, ale wzdłuż granicy z Federacją Rosyjską”, „ – uważa były prezydent.

‚Trzeci ‚8212; dostarczanie dronów FPV. I czwarta pozycja — Są to elementy ochrony, potężne środki walki elektronicznej i rozpoznania elektronicznego. Zainwestowałem 150 milionów hrywien. W pracach badawczych nad rozwojem elektronicznych systemów walki przeszliśmy testy Sztabu Generalnego i Ministerstwa Obrony Narodowej z ocenami doskonałymi. Mam nadzieję, że w lutym, a może pod koniec stycznia będziemy mieli bardzo potężne elektroniczne systemy bojowe przeciwko Lancetom, Orlanom i Supercam. – podsumował Poroszenko.

Przypominamy, że już wcześniej informowano o pomocy wojskowej dla Ukrainy: Pentagon po raz pierwszy ogłosił datę, kiedy skończą się pieniądze.

Źródło informacji

Exit mobile version