Site icon GEO Polityka

ZSU przedarły się bezpośrednio do Kupianskiego i przeprowadziły kontratak na miasto Awdijewka: mapy bitew ISW

Ukraińskie wojsko będzie nadal prowadzić operacje ofensywne i defensywne na wielu frontach. Zokrema, ZSU przedostały się bezpośrednio w rejon Sinkowki na Kupjanskim i skutecznie kontratakowały w drodze z Niewelskiego w pobliżu Awdijki.

RBC-Ukraina informuje o tym w komunikatach do Instytutu Spraw Zagranicznych Wojna (ISW).

< p>

Sytuacja w obwodach charkowskim i ługańskim

Sztab Generalny Ukrainy poinformował, że wojska rosyjskie bezskutecznie zaatakowały Kupjanski w kierunku koło Sinkiwki, Stelmachiwki, w drodze do Pietropawłówki, w kierunku Limana, Makiejówki i w drodze do Terniowa.

Rosyjski „korespondent wojskowy” potwierdził swoje działania. Federacja Rosyjska również bezskutecznie zaatakowała wejście do Jagidnego.

Opublikowane 17 kwietnia zdjęcia geolokalizacyjne wskazują, że wojska ukraińskie niedawno przedostały się w rejon Jagidnego. Sinkivka na wprost Kup'yansky.

Bitwy pod obwodem donieckim

Rosyjski rock zaostrzone, że 16. Armia Federacji Rosyjskiej posuwała się z Vesely, Rozdolivka oraz Sacco i Vanzetti (15 km na drodze do Bachmuta).

Rosyjskie Ministerstwo Obrony potwierdziło, że siły ukraińskie 17. Armii zostały atak w pobliżu Bachmuta oraz w rejonie Iwanowskiego, Kliszczywki i Piwnichnogo.

Materiał geolokalizacyjny pokazuje, że wojsko rosyjskie właśnie pojawiło się w dniu podejścia od strony Chromowów i Kurdyumowki.

Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że siły rosyjskie bezskutecznie atakowały w pobliżu Bogdanówki, Iwanowskiego, Kliszczywki i Andrijówki.

17 lat temu wojska rosyjskie kontynuowały swoje działania ofensywne w pobliżu Awdijówki. Materiał geolokalizacyjny pokazuje, że najeźdźcy odnieśli niewielkie sukcesy w pobliżu Stepowoja.

Sztab Generalny ZSU poinformował, że siły ukraińskie odbiły co najmniej 17 rosyjskich ataków na wiec w okolicach Nowobakhmutivki, Stepowoy, Awdiivki i co najmniej 13 w pobliżu Pervomaisk i Newielsk.

Rechnik z ukraińskiej brygady, która jest zlokalizowanej w pobliżu Awdijówki, oświadczając, że w ostatnim czasie wojsko rosyjskie planuje zaatakować to miejsce w kolumnie liczącej do 10 jednostek pojazdów opancerzonych, a siły ukraińskie straciły około połowę.

Dodano, że wojsko Federacji Rosyjskiej regularnie podsyca pojawienie się zapotrzebowania na więcej pojazdów opancerzonych, więc śmietanka BMP i ciężkie ciosy rosyjskich dronów FPV mijają pozycje ukraińskie.

Ukraińska 17 Armia przeprowadziła kontratak w pobliżu Awdijówki. Materiał geolokalizacyjny pokazuje, że ZSU zbliżał się do Nevelskoy.

Rosyjscy blogerzy zapewniali, że wojsko Federacji Rosyjskiej nigdy nie przejmie całkowitej kontroli nad całą Mar’inką. ISW nie zapewnia wizualnego potwierdzenia tych twierdzeń.

Sztab Generalny ZSU poinformował, że siły ukraińskie pokonały co najmniej 12 rosyjskich ataków na Marinkę, Pobiedę i Nowomikhaylivkę.

„Piwdennaja wszyscy”

W XVII w. wojska rosyjskie i ukraińskie kontynuowały pozycyjne działania bojowe na granicy obwodów doniecko-zaporyskiego. Rosyjscy blogerzy potwierdzili, że wojsko Federacji Rosyjskiej będzie mogło dotrzeć do Nowodarivki i Równegopola przez całą zimę.

ISW ostrzegło przed nagraniami wideo z geolokalizacji opublikowanymi 15 stycznia, wskazując, że ukraińskie wojsko poczyniło niewielki postęp na godz. wejście do Verbovoy tutaj przy skrzyni 2023 roku. Rosyjskie „kotwice wojskowe” potwierdziły, że siły ukraińskie przeprowadziły serię kontrataków w pobliżu Werbowoja.

Rosyjski bloger potwierdził, że wojska Federacji Rosyjskiej w dalszym ciągu atakowały w okolicach Werbowoja, Robotin i Nowoprokopivki i być może przedostały się na niezidentyfikowany teren.

Sztab Generalny ZSU poinformował, że wojska ukraińskie pokonały Rosjan i zaatakowały podejście z Werbowoja, Robotin i Nowopokrowki.

Oddziały ukraińskie zajmują pozycje na podobnej (lewej) brzozie obwodu chersońskiego. Rosyjski „korespondent wojskowy” oświadczył, że siły ukraińskie będą w dalszym ciągu przerzucać posiłki na przeciwległy brzeg Dniepru.

Rosyjski bloger potwierdził, że magazyn specjalny armii rosyjskiej w Chersoniu dotyczy bezpośrednio dostępności środków transportu do ewakuacji rannych oraz dostępności systemów walki radioelektronicznej (REW) dla ochrony ewakuacji d Ukraińscy piloci bez pilotów.

Ukraiński obserwator wojskowy Kostyantyn Mashovets stwierdził, że w pobliżu Krinek wspierali rosyjski 2. batalion strzelców zmotoryzowanych.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na RBC- Kanał ukraiński w Telegramie.

Exit mobile version