Site icon GEO Polityka

Sygnał z kosmosu zaskoczył naukowców: eksperci powiedzieli, co jest z nim nie tak

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została podana przez zasób Futurism, podaje URA-Inform.

Co odkryli naukowcy?

Niedawno naukowcom udało się zidentyfikować niezwykły wzór w powtarzającym się szybkim rozbłysku radiowym, nazwany FRB 20220912A, który tylko pogłębia tajemnicę pochodzenia i natury tych zjawisk. Początkowo naukowcy zakładali, że FRB 20220912A jest podobny do innych FRB, jednak okazało się, że sygnał ten charakteryzuje się uderzającą systematycznością, której wcześniej nie zauważono.

Cechy rozbłysków

W ciągu dwóch miesięcy naukowcy zarejestrowali 35 wybuchów z jednego źródła. W przeciwieństwie do poprzednich FRB, które również się powtarzały, naukowcy zaobserwowali spadek sygnału przy częstotliwości środkowej impulsów. Pomimo wysiłków naukowcom nie udało się wykryć regularności pomiędzy wybuchami. Jednak wyniki w dziwny sposób mogą ułatwić znalezienie podobnych sygnałów w przyszłości.

Możliwa odpowiedź

Naukowcy przyznają, że chociaż szybkie rozbłyski radiowe reprezentują obecnie jeszcze bardziej tajemnicze zjawiska, nowe odkrycie potwierdza znane już właściwości tych sygnałów i może pomóc w głębszych badaniach innych FRB.

Jednak pytanie, co dokładnie jest ich źródłem FRB pozostaje bez odpowiedzi. Najpopularniejsza teoria łączy sygnały radiowe z gwiazdami neutronowymi, które mają najsilniejsze pola magnetyczne we Wszechświecie. magnetary. Istnieją także sugestie, że szybkie rozbłyski radiowe mogą wystąpić podczas zderzeń gwiazd neutronowych z innymi rodzajami martwych gwiazd, np. białych karłów.

Przypomnijmy, że najciemniejsza planeta we Wszechświecie została nazwana: naukowcy przyznali, że odkryto.

Źródło informacji

Exit mobile version