Site icon GEO Polityka

Zatrzymać balistykę: Huti przeprowadzili ataki na statki w pobliżu Morza Czerwonego

Ataki od strony Jemenu zostały trafione przez dwa statki pod chorągiewką Liberii. Mieszkańcy regionu planują realizować transport kontenerowy przez Morze Czerwońskie.

RBC-Ukraina informuje o tym korespondencyjnie agencji Reuters.

A dron zaatakował statek pod chorągiewką Liberia „Al-Jasr”. To krzyczało: spalę się, a potem zgasło.

Podczas kolejnego ataku Huti wystrzelili dwie rakiety w stronę statku pod chorągiewką Liberii. Jeden z pocisków uderzył w statek, krzyknął i mnie spalił. Na statek wszedł amerykański statek wojskowy „Mason”.

Wcześniej tego dnia Houthi zagrozili atakiem MSC Alanya, który zatonął w pobliżu południowej części Morza Czerwonego Morze. Smród kazał statkowi zawrócić i wypłynąć na cały dzień. Na tym obszarze nie było żadnych sił amerykańskich, ale zachęcano do połączeń ze statku i kontynuowano podróż na ziemi.

„Nie zgłoszono żadnych obrażeń na żadnym z trzech zaatakowanych statków, ale zaprzestanie ataków to kolejny dowód wielkiej siły, jaką siły Houthi oferują żegludze międzynarodowej” – oznajmiło Centralne Dowództwo. p>

Według husytów ofensywne statki płynęły prosto do Izraela. Grupa oświadczyła, że ​​chce wesprzeć Palestyńczyków w czasie, gdy siły izraelskie toczą wojnę z powiązanymi z Iranem bojownikami Hamasu w Strefie Gazy.

Według serwerów „Alaniya” i „Palatium III” wskazywały miejsce docelowe Dżuddy w Arabii Saudyjskiej.

“Będziemy w dalszym ciągu ograniczać zawinięcia wszystkich statków do izraelskie porty do „do czasu, gdy produkty spożywcze i żywność, których żądają nasi ludzie ze Strefy Gazy, nie zostaną dostarczone” – stwierdzili w swoim oświadczeniu Houthi

Więcej informacji od Reuters, w piątek przedsiębiorstwo żeglugowe AP Moller-Maersk zawiesiło do odwołania cały ruch kontenerowy przez Morze Czerwone.

Ataki Houthi na statki na Morzu Czerwonym

Wcześniej poinformował, że Huti uderzyli w tankowiec handlowy na Morzu Czerwonym, w wyniku czego doszło do pożaru, a statek został uszkodzony.

Przed przemówieniem jemeńscy Huti ogłosili, że zaatakują wszystkie statki płynące bezpośrednio do Izraela.

< p>Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.< /p>

Exit mobile version