Site icon GEO Polityka

Dlaczego na Ukrainie wezwania są wydawane aktywniej: TCC wyjaśniła, z czym to się wiąże

Twitter LinkedIn VK

24tv przekazało tę informację, podaje URA-Inform.  

Prelegent Połtawskiego Regionalnego TCC Roman Istomin zauważył, że wielu Ukraińców nie przestrzega zasad rejestracji wojskowej.

Istomin powiedział podczas ukierunkowanego powiadomienia do mieszkań, że odkryto że wielu obywateli Ukrainy łamie zasady rachunkowości. W szczególności nie informują niezwłocznie TCC o zmianie miejsca zamieszkania.

Według niego właśnie z tego powodu wezwania na Ukrainie zaczęto aktywniej doręczać.

< blockquote class="wp-block-quote">

„To właśnie ten czynnik stał się kluczem do tego, że ostrzeżenia rozpoczęły się na punktach kontrolnych, na ulicach, co nie podoba się tak bardzo obywatelom. Nawet jeśli jest to miejsce prywatne, z definicji jest to miejsce publiczne. Dlatego TCC i policja udają się tam bez żadnego pozwolenia” – dodał. – powiedział spiker regionalnego TCC.

Jednocześnie Istomin przypomniał, że wezwanie przekazane TCC w trakcie zawiadomienia jest wezwaniem do TCC w celu wyjaśnienia wojskowych danych rejestracyjnych. Dodał jednocześnie, że wolontariuszy jest bardzo mało. Dlatego pracownicy TCC mobilizują także niezmotywowanych mężczyzn.

Przypominamy, że wcześniej informowano, że Ukraina „złapie” uchylających się od poboru: w jednym z obwodów wydano już rozkaz.

Źródło informacji

Exit mobile version