Site icon GEO Polityka

5 sposobów na pozbycie się kataru w domu

Zatkany nos i katar to problem, z którym często się spotykamy, szczególnie w zimnych porach roku. Błona śluzowa nosa puchnie, pojawia się wydzielina i pojawia się nieprzyjemne uczucie, gdy nos nie oddycha.

Treść< i class="rbi rbi-angle-down">Przyczyny zatkanego nosa Dorośli powinni w takich przypadkach skonsultować się z lekarzemKiedy udać się do lekarza w przypadku dzieciJak leczyć katar w domu

Hipotermia, ciężkie powietrze zanieczyszczenia, a zakurzone pomieszczenie może powodować katar, a zatkany nos może być oznaką przeziębienia, zapalenia zatok lub alergii. WomanEL opowie więcej o powodach, kiedy należy udać się do lekarza i jak wyleczyć katar w domu.

5 błędów, które powodują choinki spalić: zachowaj środki ostrożności < i class="rbi rbi-plus">Co robić, dużo jeść i pić w czasie wakacji: wskazówki od dietetyka

Przyczyny zatkania nosa

Wirusowe lub infekcje bakteryjne: przeziębienie, grypa i inne ostre infekcje wirusowe dróg oddechowych.

Alergia:reakcja na pyłki, pleśń, sierść zwierząt itp.

Dym i opary:wdychanie dymu papierosowego, spalin samochodowych i innych.

Niealergiczny nieżyt nosa:stan, w którym trudno jest zidentyfikować konkretną substancję drażniącą.

Proces nowotworowy: rzadki przypadek, ale może być konsekwencją nowotworu.

Ciało obce w nosie lub polipy itp.

Katar jest często bagatelizowany i może być poważną chorobą, zwłaszcza jeśli towarzyszą mu pewne objawy wskazujące na potrzebę pomocy lekarskiej.

Źródło: pinterest.com

Dorośli powinni w takich przypadkach skonsultować się z lekarzem

1. Objawy utrzymują się dłużej niż 10 dni.Jeśli katar nie ustępuje z biegiem czasu, może to oznaczać powikłania lub inne problemy.

2. Gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni.Nawet jeśli temperatura ciała nie jest wysoka, jeśli gorączka utrzymuje się, może to wskazywać na potencjalnie poważną infekcję.

3. Wydzielina z nosa jest żółta lub zielona, ​​gdy temperatura jest podwyższona.Taka wydzielina może być oznaką infekcji bakteryjnej i jej obecność wymaga oceny lekarskiej i leczenia.

4. Krwawa wydzielina lub krwawienie z nosaMoże to wskazywać na problemy z naczyniami krwionośnymi lub inne schorzenia wymagające uwagi specjalisty.

5. Czas trwania przezroczystego płynu po urazie głowyJeśli katar jest związany z urazem, a wydzielina nie ustępuje, może to wskazywać na problemy, takie jak wyciek płynu mózgowo-rdzeniowego.

6. Choroby przewlekłeSzczególną uwagę należy zwrócić, jeśli cierpisz na astmę, rozedmę płuc lub osłabiony układ odpornościowy, ponieważ może to skomplikować przebieg kataru.

Kiedy udać się do lekarza dla dzieci

Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 2 miesiące i oprócz zatkanego nosa ma gorączkę, to należy jak najszybciej zgłosić się do pediatry, nawet jeśli temperatura ciała wynosi 37°-37,5°С.

Kiedy dziecko pociąga nosem, uniemożliwiając mu prawidłowe oddychanie, jedzenie i spanie.

Jak leczyć katar w domu

Ponadto nie przeziębiaj się i staraj się zachować zimną krew Twoje stopy będą ciepłe i suche.

< p>Pamiętaj, że terminowa konsultacja z lekarzem może zapobiec powikłaniom i przyspieszyć powrót do zdrowia!

Bądź zdrowy!

Przeczytaj także: jak pozbyć się przeziębienia w 24 godziny.

Źródło informacji

Exit mobile version